13-metrowa kładka połączyła Kraków Airport z hotelem

fot. Kraków Airport

Od piątku Hilton Garden Inn Krakow Airport został bezpośrednio połączony z terminalem lotniska za pomocą specjalnej kładki. Ważąca 33 tony instalacja umożliwi pasażerom przemieszczanie się po obiektach bez wychodzenia na zewnątrz.

Konstrukcja wykonana ze stali waży ponad 33 tony i ma 13 metrów długości. Została zamontowana pięć metrów nad ziemią. Wykonawcą kładki jest firma IDS-BUD S.A. z Warszawy,  która zrealizowała inwestycję w 80 dni po podpisaniu umowy.

– To z pozoru nieduża inwestycja, która ułatwi pasażerom korzystającym z hotelu na lotnisku dotarcie do terminalu nadziemnym przejściem.  Od dzisiaj pasażerowie, klienci hotelu, korzystając z wygodnej zadaszonej kładki mogą przejść na: przystanek pociągu, do garażu wielopoziomowego czy do terminalu.  – mówił Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport.

Wielki powrót i dobre wyniki

W czerwcu krakowskie lotnisko obsłużyło 530 815 pasażerów, co jest wynikiem o 70 tysięcy lepszym niż ubiegłoroczny. W ubiegłym miesiącu odnotowano  też 4 194 operacje lotnicze, czyli o 9 % więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Od 3 lipca, po siedmiu latach przerwy, z Kraków Airport ponownie możemy polecieć do Chicago. Połączenie obsługiwane przez firmę LOT jest realizowane raz w tygodniu przez cały rok. Pasażerowie mogą korzystać z usług samolotu Boeing 787 Dreamliner. Podróż możliwa jest w trzech klasach ekonomicznych i trwa około dziewięciu godzin.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up