2 mln zł za 100-metrowe mieszkanie. Nowa inwestycja przy ul. Kościuszki [ZDJĘCIA]

fot. materiały inwestora

Trwają wykopy pod inwestycję apartamentową przy ul. Kościuszki 39, gdzie powstanie 70 różnej wielkości apartamentów i lokale usługowe w parterach.

Deweloper wybuduje wielorodzinne budynki mieszkaniowo-usługowe, które będą liczyć 5. pięter we frontowej części inwestycji i 3. piętra w segmencie oficynowym. − Pod tym adresem realizujemy dla państwa 70 apartamentów, w tym wielkometrażowe apartamenty z zielonymi tarasami na dachu. Znajdować będą się tu również małometrażowe studia. Idealne pod kątem inwestycyjnym − czytamy na stronie internetowej inwestycji.

Budynek frontowy i oficynowy zostanie połączony dwupoziomowym garażem podziemnym z ponad 80 miejscami parkingowymi. 1350 m kw. przeznaczono na działalność lokali usługowych w parterach.

Wewnątrz obiektu wyłącznie dla mieszkańców apartamentowca, jak i jego gości przewidziano takie udogodnienia jak usługa konsjerża przez całą dobę, strefę fitness z siłownią, basenem czy sauną.

Ceny mieszkań w obiekcie wahają się od kilkunastu tysięcy złotych do nawet 24 tys. zł za metr kwadratowy w przypadku największego 150-metrowego apartamentu na najwyższym piętrze z 40-metrowym tarasem. To ponad dwa razy więcej niż średnia cena mieszkania na krakowskim rynku, która w czwartym kwartale minionego roku wyniosła 9,8 tys zł/mkw.

Inwestor planuje rozpocząć prace budowlane do wakacji, a do końca roku osiągnąć stan surowy otwarty budynku. Zakończenie robót i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie jest planowane na koniec 2022 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec