300 samochodów Traficara w Krakowie

fot. fot. Krzysztof Kalinowski / LoveKraków.pl

Do floty dwustu samochodów Traficara w Krakowie dołącza sto kolejnych. Według przedstawicieli firmy Traficar potrzeba zwiększenia puli wynika z faktu, że system carsharingowy, czyli wynajem samochodu „na minuty”, coraz częściej staje się alternatywą dla mieszkańców Krakowa, którzy do tej pory korzystali z własnych samochodów i komunikacji miejskiej.

Traficar jest obecny w Krakowie od października 2016 roku. W chwili uruchomienia usługi na flotę składało się sto samochodów. Pół roku później w efekcie zawiązania umowy Traficara z Renault Polska na ulice Krakowa wyjechało kolejnych sto pojazdów. – Do końca grudnia 2017 roku nasza firma udostępniła łącznie trzysta samochodów do użytku krakowian – informuje Traficar. – Rozbudowa floty to nasza kolejna odpowiedź na sugestie użytkowników, którzy wskazywali na rosnące zapotrzebowanie na nasze samochody w Krakowie.

Jak działa Traficar?

Jest o wiele prościej niż w tradycyjnej wypożyczalni samochodów, a wynajęcie auta o dowolnej porze dnia jest kwestią kilku minut. Wynajem odbywa się przez internet. Wystarczy za pomocą mobilnej aplikacji na swoim telefonie odszukać najbliższe wolne auto i jednym kliknięciem zarezerwować. Samochód otwiera się po zeskanowaniu telefonem kodu na szybie – kluczyk jest w schowku. Cennik za korzystanie z systemu Traficar obejmuje trzy elementy: przejechany kilometr – 0,80 zł, minutę jazdy – 0,50 zł i postój, który kosztuje 0,10 zł za minutę.

Usługa jest dostępna w tzw. modelu otwartym, co oznacza, że samochód można zwrócić w dowolnym miejscu, a nie jedynie w wyznaczonych punktach miasta.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up