300 tysięcy pasażerów na krakowskim lotnisku w sierpniu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W sierpniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 309 120 pasażerów, to o 62 proc. mniej w stosunku do sierpnia 2019 roku. Łącznie od początku 2020 roku obsłużono 2 063 804 pasażerów, czyli o 3,35 mln mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

– W tym roku wakacyjne podróże za pośrednictwem naszego lotniska przebiegały w innej rzeczywistości niż zwykle. Pasażerowie żegnali się z odprowadzającymi przed terminalem, tuż przed wejściem zobowiązani byli do mierzenia temperatury, a także do noszenia maseczek na terenie lotniska i na pokładach samolotów – powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Powroty przewoźników nad krakowskie niebo

Od sierpnia linie lotnicze Aegean oferują loty prosto z Krakowa do Aten, ale oferta przesiadkowa pozwala wypoczywać także na Santorini czy na Krecie. Do Kraków Airport powrócił także Jet2.com, brytyjska linia lotnicza z siedzibą w Leeds, która oferuje połączenia z Leeds, Birmingham, Glasgow, Newcastle i Manchesteru.

Nowy rozkład pociągu

Od dnia 30 sierpnia pociągi SKA1 (trasa: Wieliczka Rynek-Kopalnia – Kraków Główny – Kraków Lotnisko) będą kursować z ograniczoną częstotliwością tj. co 60 minut, natomiast od dnia 29 września na odcinku Kraków Główny – Kraków Lotnisko uruchomione zostaną dodatkowe pociągi zapewniające kursowanie pociągu z częstotliwością 30 minut.

comments powered by Disqus