5 powodów dlaczego warto zwrócić uwagę na ukraińskie outsourcingowe korporacje

Outsourcing - pochodzi od trzech słów z języka angielskiego: outside, resources oraz using, co oznacza korzystanie z zewnętrznych źródeł. Outsourcing polega na zlecaniu pewnych usług firmom zewnętrznym.

W naszych czasach o outsourcingu mówi się coraz więcej i coraz więcej korporacji outsorcują (podzlecają) praktycznie wszystko: przez usługi związane z księgowością, po obsługę firmowego programowania, czy kampanii reklamowych. W szybko rozwijającym rynku usług IT, ta branża inwestycje już w zagraniczne korporacje, a także eksport siły roboczej, która stanowi integralną część każdego biznesu. Ukraina jest jednym z szybko rozwijającym się graczem na rynku tych usług eksportowych. Więc dlaczego warto zwrócić właśnie swoją uwagę na Ukrainę, kiedy zamierza się korzystać w przedsiębiorstwie z usług wsparcia outsourcingu?

1. Brak bariery językowej

Ukraina to kraj wielonarodowy, w którym od wielu lat kładzie się nacisk na naukę języków obcych.

Ukraińscy specjaliści obecnie posiadają bardzo dobrą znajomość języków obcych, dzięki dużej liczbie wydziałów filologicznych uczelniach wyższych, a zlokalizowanych w największych miastach Ukrainy, jak na przykład Kijów, Lwów, Charków, czy Dnipro. Ponadto ma Ukrainie jest bardzo popularna indywidualna nauka języków obcych na licznych kursach językowych. Powyższy system daje Ukraińcom nieograniczony dostęp do nauki najbardziej popularach języków świata: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, itd. oraz naturalnie języka rosyjskiego.

2. Położenie geograficzne i strefa czasowa

Ukraina usytuowana jest w centrum Europy i w naturalny sposób łączy zachodni i wschodni rynek pracy. Położenie geograficzne i jej strefa czasowa pozwalają dogodnie i łatwo współpracować z prawie każdym krajem naszego globu.To gwarantuje wysoką jakość oraz dostępność usług świadczonych, które mogą być dostępne dla wymagającego zleceniodawcy o każdej porze dnia i nocy. Jednym z przykładów na Ukrainie jest outsourcingowa firma obsługująca klientów Wow24-7, która już ponad 15 lat świadczy usługi na całym świecie i gwarantuje całodobową obsługę swoich klientów.

3. Outsourcujesz, to znaczy zyskujesz

Nie okłamujmy się. Każda korporacja czy przedsiębiorstwo małe, średnie lub duże, przede wszystkim myśli o tym, jak zaoszczędzić pieniądze, nie tracąc przy tym na jakości swoich towarów i usług. Czasami „młode” przedsiębiorstwo, nie przeprowadzając stosownej dla siebie analizy ekonomicznej w polaczeniu z brakiem doświadczenia rynkowego, obawia się, że wynajmując firmę outsourcingową straci duże pieniądze inwestując w doświadczony i obyty już z mechanizmami gospodarczymi zespół podwykonawcy. Ale w praktyce to przedsiębiorstwo uzyskuje tylko korzyści, takie jak:

  • powierzenie części organizacji swojej firmy wysoko kwalifikowanym profesjonalistom, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem znacznie przewyższają aktualnych zatrudnionych w przedsiębiorstwie pracowników;
  • oszczędność na inwestycji w szkolenia nowych pracowników i stworzenia nowych, a praktycznie zbędnych, miejsc pracy;
  • uwolnienie menadżerów swojej firmy od rutynowych i czasochłonnych czynności , co umożliwia im skupienia się na podstawowym obszarze działalności przedsiębiorstwa;
  • łatwy dostęp do najnowszych technologii informatycznych, co jest wielkim plusem w każdej branży;
  • zaoszczędza czas własny przedsiębiorcy, który może poświęcić na optymizację i fonetyzację swojego przedsiębiorstwa.

4. Wiedza i umiejętności na wysokim poziomie

Warto też wziąć pod uwagę, że ukraińskie firmy outsourcingowe zapewnią obsługę klienta na najwyższym poziomie. Ukraińscy specjaliści bardzo szybko przyswajają sobie i wdrażają w życie innowacje techniczne z całego świata, a czasami sami są w stanie wymyślać ich rozwiązania unikatowe w skali światowej i nawet je przewyższają.

5. Zdalny zespół bierze całkowitą odpowiedzialność za jakość obsługi klienta

Outsourcingowe firmy z Ukrainy jest bliskie zachodniej mentalności i kulturze, w przeciwieństwie do bliskowschodnich, czy azjatyckich przedsiębiorstw. Dlatego im jest łatwiej zrozumieć potrzeby oraz wymagania konsumenta, a tym samym skuteczniej podejść do rozwiązania zleconego im problemu. Dzięki nowatorskim technologiom i specjalizacji w konkretnych obszarach, mogą też zareagować znacznie szybciej, skuteczniej i efektywniej na potrzeby klienta.

Resumując, czy warto inwestować w korporacje outsourcingowe z Ukrainy? Można śmiało i zgodnie z prawdą powiedzieć, że Ukraina jest młodym i szybko się rozwijającym krajem, w którym jest dostępnych na rynku pracy coraz więcej młodych oraz wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy szybko się uczą najnowszych technologii i są pozytywnie nastawieni na wymagania każdego potencjalnego klienta. Ukraina znajduję się w bardzo wygodnej lokalizacji, rozwój techniczny jest na bardzo wysokim poziomie nie odbiegający od zachodnich sąsiadów. Jest tu wiele firm, takich jak na przykład Wow24-7, które za odpowiednim wynagrodzeniem, jest gotowych być częścią biznesu klienta. Oczywiście z korzyścią, dla każdej ze stron, tj. obu partnerów w biznesie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up