6 największych supermarketów w Krakowie

W Krakowie otwartych jest ponad 100 dużych centrów handlowych, a dzisiaj opowiemy o największych z nich – wspaniałych miejscach, gdzie możesz kupić wszystko, o czym tylko możesz pomarzyć, zorganizować spotkanie towarzyskie, ciekawie spędzić czas razem z dziećmi lub zadbać o swoje piękno i zdrowie. Otóż, zaczynamy.

Bonarka City Center

Ten hipermarket o powierzchni 234 tys. m² uważany jest za największy nie tylko w Krakowie, ale także w całej Małopolski. Na gości czeka tutaj ponad 270 sklepów, a dla wygody klientów stworzono piętrowy parking na 3200 miejsc postojowych. Duży Auchan, sklepy odzieżowe i drogerie, miejsca do wypoczynku, a nawet placyk zabaw dla dzieci – to wszystko znajdziemy w Bonarka City Center.

Chociaż Bonarka bez żadnych wątpliwości jest największą przestrzenią handlową w mieście, jednak najbardziej znane, nawet za granicą, jest inne centrum handlowe, które przez długi czas pozostawało największym w Krakowie. Jest to Galeria Krakowska.

Galeria Krakowska

Galeria Krakowska, znajdująca się tuż obok Dworca Głównego jest najbardziej odwiedzaną krakowską galerią. Powierzchnia całkowita tego obiektu wynosi 129 tys. m², na tej przestrzeni funkcjonuje ponad 270 sklepów, a klienci mogą skorzystać z 1400 miejsc parkingowych. Tuż przy Galerii Krakowskiej, na terenie Dworca znajduje się wielka Biedronka, która cieszy klientów nie tylko zróżnicowanym asortymentem oraz przystępnymi cenami, ale także tym, że funkcjonuje 7 dni w tygodniu, w tym też w niedziele niehandlowe. Jeśli lubisz odwiedzać właśnie tego typu sklepy, przed wizytą obowiązkowo przeanalizuj dostępne promocje w Biedronce na rabato.com, wśród tanich towarów ze zniżką znajdziesz zarówno  produkty żywnościowe, jak i drobne artykuły gospodarstwa domowego, zabawki, chemię gospodarską itp.

Galeria Kazimierz

Krakowska Galeria Kazimierz, znajdująca się nieopodal starego żydowskiego miasta, zajmuje powierzchnie 112 tys. m² i słynie z obecności na jej terenie zarówno ogólnie znanych sieci, jak i ekskluzywnych sklepów – łącznie na terenie centrum handlowego jest ich 130. Dla wygody klientów stworzono również 1800 miejsc parkingowych, a przyległe tereny przekształcono w plac zabaw dla dzieci i nastolatków oraz strefę dla food courtów, reprezentujących kuchnie różnych krajów świata.

Centrum Handlowe Zakopianka

To centrum handlowe znajduje się nieco na obrzeżach miasta, ale jest bardzo cenione przez lokalnych mieszkańców, którzy mają możliwość zrobienia spokojnych zakupów bez tłumów turystów, jak również przez mieszkańców okolicznych wsi. Ponadto obok Galerii Zakopianka znajdują się duże sklepy meblowe oraz ogrodnicze, co czyni wizytę w tym miejscu naprawdę opłacalną czasowo, jeśli planuje się duże zakupy. Powierzchnia „Zakopianki” to 81 tys. m², w centrum handlowym znajduje się 85 sklepów, a klienci mogą skorzystać z 2200 miejsc postojowych. Jeśli lubisz sklepy Kaufland - w pobliżu słynnej “Zakopianki” znajdziesz największy z nich zlokalizowany w Krakowie.

Galeria Bronowice

Ta galeria zajmuje powierzchnię ok. 60 tys. m², ale mieści się na niej dość dużo znanych sklepów – łącznie ponad 160. Ponadto w „Bronowice” przewidzianych jest aż 2400 miejsc parkingowych. Na terenie galerii otwarto także dwa darmowe centra coworkingowe z miejscami do pracy indywidualnej, a także organizacji spotkań i mini konferencji.

Centrum Handlowe M1

Prawie cztery razy mniejsze od lidera -„Bonarki”, Centrum Handlowe M1 cieszy się niezwykłą popularnością  w Krakowie. Przede wszystkim - można do niego wygodnie dojechać tramwajem, po drugie – nie ma w nim natłoku turystów, stanowiących poniekąd do 80% klientów centrów handlowych Galeria Krakowska i Bonarka. Niewielka powierzchnia całkowita - 54 tys. m² nadrabia obecnością wszystkich lubianych przez Polaków sieci, ponadto w supermarkecie znajduje się także duży sklep Auchan, w którym można zrobić zakupy na cały tydzień. Dla wygody klientów na parkingu dla klientów stworzono prawie 1300 miejsc.

Jak można zauważyć, w każdej dzielnicy Krakowa znajduje się duże centrum handlowe, w którym w przyjemnej i komfortowej atmosferze można zrobić wszystkie niezbędne zakupy. W takich galeriach są zarówno popularne sieci Biedronka, Kaufland, Carrefour, Auchan i inne, jak i popularne sklepy odzieżowe – H&M, Zara, Bershka itd. Dodatkowo na gości czekają liczne kawiarnie, w tym z tradycyjnymi krakowskimi wypiekami i, oczywiście, strefy wypoczynku.

comments powered by Disqus