70 pracowników Tesco w Krakowie straci pracę

We wtorek, 2 stycznia związkowcy NSZZ „Solidarność” Tesco otrzymali informację od władz firmy o przewidywanych zwolnieniach. Na przełomie stycznia i lutego pracę straci około 70 pracowników zatrudnionych w strukturach biura głównego w Krakowie.

Przyczyną zwolnień jest reorganizacja zakładu pracy, która polega na zakończeniu części działań specjalistycznych i administracyjnych, co wiąże się z koniecznością zmniejszenia zatrudnienia. – Zmiany te są niezbędne, byśmy mogli działać w sposób prostszy i szybszy oraz lepiej odpowiadać na potrzeby klientów – informuje biuro prasowe Tesco Polska.

– Prowadzony w tej chwili proces jest częścią zmian, które zapowiadaliśmy już wcześniej, a dokładnie jesienią 2017 roku – informuje biuro prasowe Tesco Polska. – Wszystkie osoby, których on obecnie dotyczy, zostały już wówczas, czyli z wyprzedzeniem poinformowane o zmianach na ich stanowiskach pracy.

Jaki los czeka zatem 70 pracowników? Według informacji przesłanej do związkowców z NSZZ „Solidarność” pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi zaproponowane zostanie, w miarę możliwości, zatrudnienie na innym stanowisku lub w innych jednostkach firmy. Pozostałym pracownikom, którzy nie otrzymają takiej oferty, pracodawca zaproponuje zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowy.

– Kwestie związane ze świadczeniami dla osób, które zakończą pracę w naszej firmie, będą dyskutowane w trakcie przewidzianych przepisami prawa spotkań z organizacjami związkowymi – informuje biuro prasowe Tesco Polska.

NSZZ „Solidarność” działające przy krakowskim Tesco poinformowało, że w najbliższych tygodniach odbędą się konsultacje dotyczące zwolnień grupowych.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up