9 tysięcy złotych na każdy etat. W poniedziałek ruszy przyjmowanie wniosków

Wnioski będą przyjmowane tylko elektronicznie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

9 tysięcy złotych będą mogli otrzymać małopolscy przedsiębiorcy, którzy ucierpieli na skutek pandemii. W poniedziałek ruszy generator wniosków. Kwotę dofinansowania można otrzymać na każdy etat.

– Właściciele firm, którzy dają pracę mieszkańcom naszego regionu otrzymają od nas konkretną pomoc w postaci bonu rekompensacyjnego. Chcemy ratować miejsca pracy i wspierać tym samym pracodawców oraz pracowników – tłumaczy Witold Kozłowski, marszałek Małopolski.

Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają od jednego do 49 pracowników (z wyłączeniem właściciela) będą mogli ubiegać się o przyznanie bonu rekompensacyjnego w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Firma musi borykać się trudnościami finansowymi (obroty spadły o 50 procent w dowolnym miesiącu po 1 lutym w porównaniu do średnich miesięcznych obrotów w drugim półroczu 2019 r.). Istnieje również drugi warunek: przedsiębiorca na koniec zeszłego roku nie zalegał z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenie.

Właściciel musi zadeklarować, że przez trzy miesiące od złożenia wniosku o przyznanie bonu, utrzyma etat w pełnym wymiarze czasu pracy. Liczba bonów dla pojedynczego przedsiębiorstwa uzależniona jest od liczby zadeklarowanych do utrzymania miejsc pracy i wynosi od 1 do 49 – a co za tym idzie, wartość pomocy dla jednego przedsiębiorstwa może wynieść od 9 do nawet 441 tys. zł.

Generator wniosków będzie dostępny od 4 maja 2020 roku. Dokumenty będzie można składać tylko elektronicznie za pośrednictwem strony www.tarcza.malopolska.pl

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up