Orbis buduje Tribe. W planach też nowy hotel w okolicach Armii Krajowej [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przy ul. Worcella kontynuowane są prace przy budowie hotelu Tribe. W innym rejonie miasta, przy ul. Przybyszewskiego, szykowany jest grunt pod kolejny hotel w tej okolicy.

20 mln złotych wydała spółka Orbis, obecnie należąca do grupy AccorInvest, na dwie działki niedaleko dworca głównego i Galerii Krakowskiej, gdzie zaplanowała budowę nowego hotelu. Prace nad inwestycją ruszyły jeszcze przed pandemią, ale zostały zastopowane na jakiś czas.

Inwestycja jednak zostanie ukończona. Przy ul. Worcella, gdzie niegdyś funkcjonowała Biedronka, powstanie Tribe Kraków Stare Miasto ze 170 pokojami. Sześciokondygnacyjny obiekt ma być w standardzie czterogwiazdkowym. Do dyspozycji gości będą m.in. restauracja, bar i centrum fitness.

Zgodnie z informacjami firmy BatiPlus, której zlecono obsługę budowy w zakresie kontroli technicznej i nadzoru inwestorskiego, hotel ma być gotowy w 2025 roku.

– Tribe to nowa lifestylowa marka hotelowa segmentu midscale. Została stworzona przez Accor w odpowiedzi na oczekiwania gości szukających dobrej jakości usług hotelowych w przystępnej cenie – poinformowała spółka BatiPlus.

Zgodnie z informacjami podawanymi wcześniej przez inwestora motywem przewodnim wystroju wnętrz hotelu ma być kino, serial Twin Peaks czy prace takich artystów jak William Eggleston i Edward Hopper. Za projekt odpowiada hiszpańska pracownia Stone Desings.

Na tym nie koniec nowych inwestycji. 9 listopada spółka złożyła wniosek o pozwolenie na budowę kolejnego hotelu przy ul. Przybyszewskiego i Armii Krajowej. O czym więcej wkrótce.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto