AGH poszerza ofertę studiów podyplomowych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do rozpoczęcia nowego roku akademickiego zostały już niespełna trzy tygodnie, jednak uczelnie nadal zaskakują nowościami. Akademia Górniczo-Hutnicza poinformowała, że od października dostępnych będzie osiem nowych kierunków na studiach podyplomowych. Obecnie uczelnia oferuje już ponad 120 „podyplomówek”.

Nowe kierunki w ofercie uczelni to: Cyberbezpieczeństwo, Zintegrowane systemy automatyzacji, sterowania, zarządzania i bezpieczeństwa budynków, Nowoczesne sieci teleinformatyczne, IT Business Management, Internetowe technologie informacyjno-komunikacyjne, Przedsiębiorczość technologiczna, Uwarunkowania i czynniki procesu reindustrializacji oraz Skuteczna komunikacja i kreowanie wizerunku.

Duże zainteresowanie

Z kierunków mogą skorzystać absolwenci studiów licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich, którzy chcą zdobyć specjalistyczną wiedzę. Część oferty skierowana jest także do nauczycieli, którzy po ukończeniu danego kierunku zyskują uprawnienia do nauczania nowego przedmiotu.

Zainteresowanie studiami podyplomowymi utrzymuje się od lat. Jak informuje Anna Żmuda-Muszyńska, rzecznik prasowy Akademii Górniczo-Hutniczej, w ubiegłym roku akademickim z oferty 15 wydziałów uczelni skorzystało ponad dwa tysiące słuchaczy.

– Największą popularnością cieszą się kierunki o charakterze informatycznym oraz z dziedziny zarządzania. Do najczęściej wybieranych należą m.in. Marketing internetowy, Programowanie aplikacji webowych, Ekodoradcy czy Rachunkowość – zdradza rzecznik uczelni.

Współpraca z sektorem prywatnym

W ubiegłym tygodniu uczelnia poinformowała, że chce stworzyć Centrum Doskonałości Nowych Metod Diagnostyki Obliczeniowej i Terapii Zindywidualizowanej. Miałoby być ono odpowiedzialne między innymi za wprowadzanie do opieki zdrowotnej nowych rozwiązań medycznych w oparciu o symulacje komputerowe czy tworzenie nowych metod obliczeniowych. Zainteresowani pomysłem są też przedstawiciele sektora prywatnego Comarch i IBM.

– Medycyna jest teraz w fazie zmiany z czegoś, co jest sztuką, w coś co zaczyna być inżynierią. W dużej mierze to jest taka działalność, gdzie z jednej strony mamy wiedzę na temat człowieka, a z drugiej symulacje komputerowe, które pozwalają na to, żeby leczenie było spersonalizowane – mówił w czasie konferencji prasowej dr inż. Marian Bubak z AGH.

W listopadzie projekt ma zostać przedstawiony Komisji Europejskiej. Jeśli okaże się przekonujący, wówczas na ten cel może popłynąć nawet 15 milionów euro.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up