A’la klasztor – najdroższy dom na wynajem pod Krakowem

fot. materiał prasowy

23 000 zł – tyle kosztuje miesiąc najmu 300-metrowego domu w Zabierzowie. Posiadłość została wybudowana w latach 70. przez zakon cystersów i jest uważana za jeden z najdroższych domów na wynajem w Polsce.

Analitycy HRE Investments podjęli się zadania skompletowania najdroższych domów na wynajem w Polsce. Jeden z nich znalazł się w pobliżu Krakowa.

– Zamieszkać w pałacu czy rezydencji można niekoniecznie kupując takie nieruchomości. Choć rynek domów na wynajem nie jest w Polsce zbyt mocno rozwinięty, to niektóre oferty są wręcz imponujące. Najdroższe potrafią kosztować 45 tys. zł miesięcznie. Jeśli myślimy o nieruchomości na wynajem, to najczęściej w głowie mamy mieszkania i to raczej niewielkie. Jedno- dwu- lub trzypokojowe mieszkania to trzon tego rynku w Polsce. Na tym jednak się on nie kończy – wyjaśnia Oskar Sękowski, analityk HRE Investments.

A’la klasztor na wynajem

W rankingu najdroższych domów na wynajem w Polsce znalazł się dom położony w okolicach Krakowa, a dokładnie w Zabierzowie, nieopodal Krakowskiego Parku Biznesowego.

– Ta 300-metrowa posiadłość położona na 70 arowej działce to trzypiętrowy dom. Wśród pomieszczeń znajdziemy kuchnię z wyjściem na dziedziniec, jadalnię, salon, trzy sypialnie, ale i pokój dzienny z prywatną biblioteką – czytamy w ogłoszeniu.

Za wynajęcie tej nieruchomości co miesiąc trzeba będzie uiszczać opłatę w wysokości 23 000 zł. Dodatkowo istnieje możliwość wynajęcia drugiego skrzydła, które jest przygotowane na działalność biurową.

Pałac na wynajem pod Wrocławiem

Najdroższy dom w rankingu to pałac na wynajem oddalony 5 km od granic administracyjnych Wrocławia. Ofertę stanowi odrestaurowany obiekt pałacowy, w przypadku którego miesięczny czynsz wynosi 45 000 zł.

Na całą nieruchomość składa się pałac o powierzchni 850 mkw., budynek gospodarczy o powierzchni 250 mkw. oraz spora – 25-hektarowa działka. To na niej oprócz wspomnianych już zabudowań znajdziemy także zabytkowy park z fontanną, sad oraz altanę – przedstawia Oskar Sękowski.

Na parterze pałacu do dyspozycji mamy salon z jadalnią, kuchnię, łazienkę oraz hol. Wchodząc na pierwsze piętro po drewnianych schodach, znajdziemy sześć pokoi i łazienkę. W budynku gospodarczym natomiast zaparkować można trzy auta.

A może pod Warszawą

Drugą najdroższą propozycją zestawieniu analityków HRE Investments jest dom, a właściwie rezydencja zlokalizowana zaledwie 20 km od stolicy, w miejscowości Konstancin-Jeziorna. –  Jest to niewątpliwie zaleta dla osób myślących o zamieszkaniu poza granicami Warszawy, ale chcących zamieszkać dość blisko stolicy i to do tego w miejscu o statusie uzdrowiska. Wszystko to ma jednak swoją cenę. Miesięczny czynsz najmu widniejący w ogłoszeniu to 39 000 zł – mówi analityk.

W budynku do dyspozycji jest 985 mkw. powierzchni oraz prawie 2700 mkw. działki. Na to wszystko składa się salon, gabinet, cztery sypialnie, kuchnia, jadalnia i kilka garderób. Do dyspozycji jest również sauna na poddaszu.

Pozostałe domy ujęte w zestawieniu znajdują się w Mielnie (34 000 zł/mies.), Piasecznie (25 000 zł/mies.), w Grabinie niedaleko Płocka (20 000 zł/mies.) oraz Szprotawie (15 000 zł/mies. za jedno piętro i 45 000 zł/mies. za cały dom).