Aparthotel przy Garbarskiej będzie gotowy w wakacje [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Niedaleko kościoła karmelitów powstaje aparthotel z 31 pokojami. Obiekt jest już na ukończeniu.

Budynek przy ul. Garbarskiej 9 był miejscem, w którym mieściły się biura m.in. Invest-Bank czy katolickiego stowarzyszenia „Civitas Christiana”. W 2015 roku stowarzyszenie w roli inwestora przeprowadziło remont obiektu. Kilka lat później budynek przejęła warszawska spółka, a stowarzyszenie zmieniło lokalizację krakowskiego oddziału na ul. Michałowskiego.

Nowy właściciel rozpoczął pracę nad przebudową obiektu na hotel w 2019 roku. Obecnie trwają tam prace wykończeniowe, a otwarcie jest zaplanowane na najbliższe wakacje.

– Obiekt będzie liczył 31 pokoi hotelowych, w tym 27 pokoi premium o metrażu od 23 do 49 mkw., jeden pokój typu studio oraz trzy większe apartamenty o metrażu 40–60 mkw. – informuje Dariusz Majewski, przedstawiciel inwestora.

W obiekcie będzie również dostępna restauracja i sala konferencyjna, a w jego obrębie znajdzie się kilka miejsc parkingowych.

Formuła aparthotelu

Majewski wyjaśnia, że istotą aparthotelu jest to, aby goście czuli się jak w domu, a zarazem jak w hotelu o wysokim standardzie. Wszystkie apartamenty w tego rodzaju obiektach to pokoje sypialniane z łazienką, ale również z aneksem kuchennym, czego w „zwykłym” hotelu nie znajdziemy.

– Formuła aparthotelu jest coraz bardziej popularna. Goście mogą cieszyć się większą niezależnością i na przykład przyrządzić sobie posiłki w pokoju – dodaje Majewski.

Warto dodać, że formuła aparthotelu nie ogranicza inwestorów tak restrykcyjnymi procedurami, jak to jest w przypadku klasycznej działalności hotelowej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up