Będzie integralną częścią „Szkieletora”

Wizualizacja hotelu Radison Red fot. materiały prasowe

Cały czas trwają prace przy modernizacji „Szkieletora”, jednak już teraz wiadomo, że obiekt szybko doczeka się sąsiada. Rezidor Hotel Group ogłosił otwarcie pierwszego w centralnej Europie hotelu Radisson Red, który ma być integralną częścią Unity Center. Hotel zostanie otwarty w 2019 roku.

Inwestor planuje, że w krakowskim obiekcie znajdzie się 230 pokoi, restauracja, bar i przestrzeń przeznaczona na spotkania biznesowe. W budynku uruchomione zostanie też całodobowe centrum fitness. Radisson Red ma być obiektem nowoczesnym, opierającym się na stylu życia osób z "pokolenia Y". Hotel ma być inspirowany muzyką, modą i sztuką.

– Wprowadzenie do życia tego konceptu zajęło nam 10 lat. Nie żałujemy tej decyzji. Spędziliśmy czas na poprawianiu jakości produktu, który proponujemy społeczności lokalnej i potencjalnym klientom – dodał Henryk Gaertner, współzałożyciel GD&K Group.

Radisson Red jest bardzo młodym konceptem. Pierwszy hotel pod tym szyldem został uruchomiony w kwietniu ubiegłego roku w Brukseli. Pół roku później pojawił się on także w Minneapolis w Stanach Zjednoczonych. Plany zakładają, że do 2020 roku powstanie 60 obiektów Radisson Red.

– Jesteśmy bardzo dumni z możliwości wprowadzenia do Polski naszej marki Radisson RED. Jej założenia oparte są na ponadczasowym koncepcie, zainspirowanym potrzebami pokolenia millenialsów. Nie mogliśmy wybrać ciekawszej lokalizacji, niż Kraków - otulone legendą miasto to jedna z najważniejszych lokalizacji na rynku hotelarskim. Radisson RED będzie stanowić ekscytujący kontrast, ale także uzupełnienie dla jego pięknej historii i atmosfery, wprowadzając elementy nowoczesnej technologii – mówi Ellie Younes, Executive Vice President & Chief Development Officer, The Rezidor Hotel Group.

Trwa przebudowa

Tymczasem sporo w tym roku wydarzyło się również na placu budowy „Szkieletora”. Jego konstrukcja została przykryta gigantycznymi banerami, na których widnieje wizualizacja Unity Centre i informacja o możliwości wynajmu przestrzeni biurowych. Baner ma również za zadanie zmniejszyć ilość pyłów, podczas kruszenia betonu.

Pierwotnie „Szkieletor” miał być biurowcem Naczelnej Organizacji Technicznej, a pierwsze prace ruszyły w 1975 roku. W tamtych czasach w obrębie ulic Rakowickiej i Beliny Prażmowskiego planowano stworzyć „krakowski Manhattan”, gdzie budynek NOT-u wcale nie wyróżniałby się swoimi gabarytami. Niektóre biurowce miały przekraczać 200 metrów wysokości. Ze względu na kryzys ekonomiczny budowa stanęła już cztery lata później. 1 kwietnia ubiegłego roku na palcu budowy ponownie pojawiła się koparka.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up