Biedronka zniknęła. Czekamy na hotel

Działka przy ul. Worcella 8 w Krakowie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Niedaleko Galerii Krakowskiej i dworca głównego przy ul. Worcella powstanie hotel Orbisu pod marką Tribe ze 170 pokojami.

Grupa Orbis w 2018 roku kupiła działkę w Krakowie przy ul. Worcella 8 za 13 milionów złotych. Zakup działki sąsiadującej, na której jeszcze w lutym funkcjonował sklep Biedronka, nastąpił w ubiegły czwartek, 19 marca, za którą spółka zapłaciła 9,2 miliona.

Inwestor zlecił wyburzenie Biedronki, ponieważ wkrótce na działkach przy ul. Worcella 6 i 8 o łącznej powierzchni 1366 mkw. rozpocznie się budowa hotelu pod marką Tribe. – Prace rozbiórkowe zostały zakończone. Otrzymaliśmy pozwolenie na budowę, którą planowaliśmy zacząć w maju, ale w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną nie możemy wskazać terminu rozpoczęcia prac – informuje Emilia Maraszek, rzeczniczka prasowa grupy Orbis.

Hotel pod nazwą „Tribe Kraków Stare Miasto” to nowa marka sieci hotelowej Accor. Obiekt będzie liczył 170 pokoi, restaurację, bar i centrum fitness. Jak wyjaśnia Dariusz Gul, dyrektor inwestycyjny w Orbisie, nowo powstały hotel będzie przyjazny środowisku i pozostawi jak najmniejszy „ślad węglowy”.

Za projekt architektoniczny odpowiada hiszpańska firma Stone Designs. – Tym, co wyróżni krakowski obiekt, będzie sztuka, kino, seria Twin Peaks oraz wpływ artystyczny Williama Egglestona i Edwarda Hoppera. W projekcie wykorzystamy charakterystyczne, wykonane na zamówienie wzory i materiały – informuje Isabel Galindo, menedżer firmy.

Hotel ma zostać otwarty w 2022 roku.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus