Bielenda zamierza wybudować zakład produkcyjny w Nowej Hucie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zakład miałby się mieścić na działkach o łącznej powierzchni ponad 63 tys. mkw. przy ul. Igołomskiej w Nowej Hucie, w sąsiedztwie zakładu Walstead oraz wytwórni Polski Asfalt należącej do firmy Strabag.

Urząd miasta w ubiegłym tygodniu opublikował obwieszczenie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowych dla budowy zakładu produkcyjnego Bielendy.

– Budowa zakładu produkcyjnego „Bielenda kosmetyki naturalne” wraz z wewnętrznym układem komunikacyjnym: drogami, placami manewrowymi i parkingami oraz budowa murów oporowych, pylonów i masztów reklamowych, a w szczególności budowa: budynku biurowego, hali produkcyjno-magazynowej wraz z częścią socjalną i portiernią – mówi obwieszczenie urzędu miasta Krakowa.

Postępowanie wszczęto z wniosku spółki Bielenda Kosmetyki Naturalne, której siedziba mieści się przy ul. Fabrycznej w Krakowie.

Nowe miejsca pracy?

Powstanie nowego zakładu produkcyjnego niewątpliwie oznacza nowe miejsca pracy dla okolicznych mieszkańców.

Bielenda zajmuje się przede wszystkim produkcją kosmetyków. – Wszystkie kosmetyki od momentu pomysłu do finalnego produktu powstają w siedzibie firmy w Krakowie. W tym momencie kosmetyki są dostępne na półkach sklepowych w ponad 45 krajach świata – czytamy na stronie firmy.

Więcej informacji bezpośrednio od zarządu spółki opublikujemy wkrótce.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up