Biurowce w Bronowicach w nowym wydaniu [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Biurowce w Krakowie wyrastają, jak grzyby po deszczu, ale wiele dzieje się również w tych, które na stałe wpisały się już w krajobraz naszego miasta. Galileo, Newton, Edison i Pascal mieszczące się przy ulicy Armii Krajowej, właśnie przeszły gruntowną modernizację. Obiekty należące do firmy GTC doczekały się między innymi groty solnej, siłowni czy nowych rozwiązań architektonicznych.

Kompleks Korona zaczął powstawać przy ulicy Armii Krajowej, na odcinku pomiędzy ul. Kołową i Stanisława Przybyszewskiego jeszcze przed największym boomem biurowym. Jako pierwszy w 2003 roku został wybudowany Galileo. Cztery lata później został oddany Newton, a w 2008 roku Edison. Najnowszym obiektem GTC jest Pascal z 2014 i tylko w nim nie były prowadzone prace modernizacyjne. Obecnie cały kompleks posiada 36800 mkw. powierzchni.

Jak mówi Carlos Panek, konsultant, dział powierzchni biurowych Savills, od momentu oddania Galileo miejsce to stało się bardzo rozpoznawalne wśród mieszkańców Krakowa. – Deweloper postanowił go odnowić i dostosować do obecnych standardów rynkowych, podnosząc jego jakość dla najemców – tłumaczy.

Duże zmiany

Przebudowa była uruchamiana etapami, z których wszystkie zamknęły się pomiędzy 15 lutego a 15 września. W ramach prac odnowiono lobby recepcyjne w trzech biurowcach. Dodatkowo budynek Edison zyskał nową siłownię, grotę solną oraz salę konferencyjną. Ze względu na poufność informacji inwestor nie podaje, ile kosztowała modernizacja biurowców.

– Od samego początku wszystkie budynki w ramach kompleksu trzymamy w naszym portfelu, będąc zarówno ich deweloperem, jak i właścicielem. Z tego względu zależy nam, by cały czas podnosić poziom komfortu dla najemców, oferując nowoczesne środowisko biznesowe, które wychodzi naprzeciw ich potrzebom – mówi Justina Ivan, dyrektor ds. najmu powierzchni komercyjnych, GTC.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up