Biurowiec Almy został sprzedany

fot. Knight Frank

Biurowiec Pilot Tower, znany jeszcze do niedawna jako Alma Tower został sprzedany. Nowym właścicielem obiektu została spółka z grupy First Property Group.

O sprzedaży biurowca mieszczącego się przy ulicy Pilotów 10 przy rondzie Młyńskim mówiono już od dłuższego czasu. W listopadzie z elewacji obiektu zniknęło logo Almy. Informacja o przejęciu obiektu przez First Property Grop pojawiła się w lutym. Zakup budynku miał kosztować nowego właściciela około 23 miliony euro.

Pomogła zmiana nazwy

W sprzedaży biurowca w dużej mierze miała pomóc zmiana znaczącego najemcy oraz nazwy budynku. Źle kojarzącą się Almę Tower zamieniono Na Pilot Tower. – Dzięki wysokiemu standardowi oraz sprawnym działaniom właściciela, w dniu transakcji Pilot Tower osiągnął ponownie pełny poziom wynajęcia, co podkreśla wartość nieruchomości – mówi Krzysztof Cipiur, Associate Director w Dziale Rynków Kapitałowych w Knight Frank.

Pilot Tower to trzynastopiętrowy biurowiec o łącznej powierzchni użytkowej 10 700 mkw. Około 400mkw. powierzchni jest zagospodarowana jako przestrzeń handlowo-usługowa. Budynek posiada też trzykondygnacyjny garaż podziemny. Obiekt został oddany do użytku w maju 2014 roku. Od tego czasu wśród najemców pojawiły się takie firmy jak PZU, Vistula, Onet, W.Kruk czy Krakchemia.

Do tej pory budynek należał do firmy UBM, zajmującej się budową mieszkań, hoteli i biurowców. Przedsiębiorstwo jest właśnie w trakcie budowy biurowca Kotlarska 11 w pobliżu bulwarów wiślanych. Będzie to pięciokondygnacyjny biurowiec o łącznej powierzchni użytkowej 9 tysięcy mkw. Powstanie w nim także 180 miejsc parkingowych. Budowa zakończy się jeszcze w tym roku.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up