Biurowiec przy bulwarach na pół roku przed końcem budowy [ZDJĘCIA]

Jeszcze kilka miesięcy pozostało do ukończenia budowy biurowca Kotlarska 11 w pobliżu bulwarów wiślanych. Docelowo w pobliżu Galerii Kazimierz powstanie pięciokondygnacyjny biurowiec o łącznej powierzchni użytkowej 9 tysięcy mkw. Jest to jedna z kilku inwestycji deweloperskich realizowanych w ostatnim czasie w tej części miasta.

Pierwsze prace budowlane na działce pomiędzy ulicami Gęsią i Masarską wystartowały rok temu. – Projekt jest realizowany zgodnie z planem. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz przy fasadzie – informuje Celina Bogucka z działu marketingu i sprzedaży UBM Polska.

Kotlarska 11 będzie pięciokondygnacyjnym biurowcem o powierzchni użytkowej 9 tysięcy mkw., z czego 4,2% zajmują powierzchnie wspólne. Planowane jest też 180 miejsc parkingowych i miejsca dla rowerów wraz z infrastrukturą. Jak zapowiedziała przedstawicielka inwestora, wszystkie prace budowlane zakończą się jeszcze w tym roku.

Sąsiad wzbudza emocje

Sporo kontrowersji wzbudza za to inwestycja realizowana po drugiej stronie ulicy Kotlarskiej. Na terenie oznaczonym jako „zieleń urządzona” powstaje apartamentowiec Pianissimo. Wszystko przez fakt, że inwestycja została zatwierdzona przed uchwaleniem planu miejscowego dla tego terenu. Siedmiopiętrowy budynek, który buduje firma Green House Development, ma być gotowy w przyszłym roku. Znajdzie się w nim 181 mieszkań i garaż podziemny na 64 samochody. To właśnie bezpośrednie sąsiedztwo bulwarów budziło największe zaniepokojenie okolicznych mieszkańców.

– Mieszkańcy Dzielnicy II są przerażeni tak liczną zabudową, jaka ma miejsce w ostatnim czasie. Wiele mieszkań oraz lokali w okolicznych budynkach stoi pusta, pytają więc, po co budować kolejne? – mówiła w przeszłości LoveKraków.pl Małgorzata Ciemięga, przewodnicząca Rady Dzielnicy II.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up