Biurowiec przy Wadowickiej z pozwoleniem na użytkowanie [ZDJĘCIA]

fot. Ghelamco Poland

Najnowszy obiekt biurowy od firmy Ghelamco otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Budynek oferuje 24 tys. mkw. powierzchni na wynajem.

Dziewięciokondygnacyjny biurowiec Kreo stanął przy ul. Wadowickiej 12. Za jego projekt odpowiada pracownia architektoniczna Q-arch.

–  Kreo jest idealnym miejscem dla ambitnych, prężnie działających firm, dla których liczy się innowacyjność, kreatywność i zrównoważony rozwój. Za jego ponadczasowymi, kamiennymi elewacjami kryje się najnowocześniejsza przestrzeń biurowa w Krakowie, którą potwierdzą prestiżowe certyfikaty SmartScore i WiredScore. To największa nasza inwestycja w Krakowie, z której jesteśmy dumni i z radością oddajemy ją do użytku – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.Dla rowerzystów i kierowców

Przedstawiciele spółki chwalą inwestycję, podkreślając, że jej lokalizacja pozwala na szybki i łatwy dostęp do ścisłego centrum Krakowa. – Zachęca to do korzystania z rozwiniętej komunikacji miejskiej i rowerów. Dla rowerzystów przygotowano dedykowany parking na ponad 70 jednośladów, a także prysznice oraz szafki – informuje Michał Nitychoruk, zajmujący się komunikacją w Ghelamco Poland.

Dla zmotoryzowanych znajdzie się 300 miejsc w parkingu podziemnym i 24 miejsca przed biurowcem.

– Zaletą budynku jest też przestronny taras na dachu, z którego rozciąga się wspaniały widok na panoramę Krakowa i Wawel, a także duża ilość zieleni – podkreśla Nitychoruk.

Kreo ma być certyfikowany w systemach BREEAM i WELL, które – jak podkreślają przedstawiciele Ghelamco –  świadczą o ekologicznym charakterze budynku i poziomie komfortu jego użytkowania. Pełne przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami potwierdzi z kolei certyfikat „Obiekt bez barier”.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze