Biurowiec Sobiesława Zasady na dwa miesiące przed końcem budowy [ZDJĘCIA]

Jeszcze w tym roku zakończy się budowa biurowca Principio przy ulicy Armii Krajowej 25. Obecnie w biurowcu należącym do firmy byłego rajdowca Sobiesława Zasady prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe. Budynek zostanie oddany do użytku już w grudniu.

Principio to biurowiec o powierzchni 10600 mkw. Nazwa jest nawiązaniem do założyciela i właściciela firmy – Sobiesława Zasady. Obiekt będzie podzielony na dwie części, różniące się wysokością. Od strony ul. Armii Krajowej budynek będzie miał siedem kondygnacji, natomiast od strony ulicy Odlewniczej cztery.

Parter będzie oferował 1513 mkw. powierzchni, pierwsze piętro 1684 mkw., a pozostałe kondygnacje po 1727 mkw. To właśnie parter zostanie zagospodarowany przez najemcę, którego udało się pozyskać najwcześniej. Będzie to jedna z firm reprezentujących branżę fitness. Do dyspozycji najemców będzie też garaż podziemny mogący pomieścić 92 samochody. Przed obiektem będzie mogło zaparkować kolejne 60 pojazdów. Pod ziemią znajdzie się też miejsce na stojaki rowerowe i szatnie. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Projekt wkracza już w decydującą fazę budowy. – Budynek biurowy Principio jest na etapie robót wykończeniowych części wspólnych. Realizowane jest zagospodarowanie terenu z układem drogowym i zewnętrznymi miejscami parkingowymi.  Zakończenie prac przewidywane jest na listopad, a oddanie obiektu do użytkowania na grudzień – informuje Jan Żdżarski, menedżer ds. PR i rzecznik prasowy w Grupie Zasada.

Gigantyczne osiedle

Wiele dzieje się też u zbiegu ulic Radzikowskiego i Armii Krajowej. Obecnie powstaje tu etap 2.1 w osiedlu Mieszkaj w Mieście. Na działce o powierzchni ponad 11 tysięcy mkw. budowane są 173 mieszkania. Ten etap zostanie oddany w drugim kwartale 2018 roku. Docelowo cała inwestycja będzie składać się z blisko 2200 mieszkań, 2891 miejsc dla samochodów oraz biurowców i lokali usługowych. O tym kiedy powstaną kolejne etapy, zadecyduje zainteresowanie ze strony klientów i sytuacja na rynku nieruchomości.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up