Biznes, nauka i administracja połączą siły w KPT

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Już niecały miesiąc pozostał do konferencji OpenLivingLab Days 2017. Wydarzenie będzie poświęcone metodologii living lab i ma za zadanie inspirować środowisko biznesowe, naukowe i administracyjne do współtworzenia innowacyjnych rozwiązań. Gospodarzem spotkania będzie Krakowski Park Technologiczny.

W czasie wydarzenia światowi specjaliści podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie living lab. Z najlepszych praktyk będzie mogło skorzystać całe środowisko biznesowe, administracyjne i naukowe. – Metodologia inspiruje i zachęca startupy, środowiska naukowe, biznes i sektor publiczny do współtworzenia nowych innowacji i rozwiązań technologicznych. Wspierając współpracę między nauką a gospodarką w procesie transferu technologii i komercjalizacji badań, living lab jako żywe laboratorium stwarza warunki i instrumenty do weryfikacji produktów i usług w formule testów i eksperymentów w wielu dziedzinach życia – mówi Agnieszka Włodarczyk, koordynatorka projektu.

Szczególny nacisk zostanie położony na innowacyjne rozwiązania wykorzystane w końcowym kontakcie z odbiorcą. Wszystko po to, by stworzony produkt lub usługa najlepiej odpowiadały na potrzeby rynku i klienta.

Warsztaty i wizyty lokalne

W ramach wydarzenia odbędzie się 27 warsztatów w pięciu obszarach tematycznych: health care, smart cities, service design, circular economy oraz living lab policies. Przewidziano także pięć wizyt lokalnych. Gospodarzami będą: Centrum Sterowania Ruchem, Lamusownia - Zbiorczy Punkt Gromadzenia Odpadów, Krupnicza Woonerf, LifeScience Klaster, Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego.

Warsztaty z udziałem przedstawicieli władz Krakowa i instytucji miejskich będą poświęcone problemom, z którymi zmaga się nasze miasto. – Uczestnicy konferencji będą tworzyć rozwiązania dla Krakowa i Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego w zakresie ochrony środowiska, poprawy jakości przestrzeni publicznej poprzez tworzenie mikroparków i zielonych oaz wśród gęstej zabudowy czy w obszarze open data. Są to jedne z ważniejszych wzywań, przed którymi stoi Kraków – wyjaśnia Agnieszka Włodarczyk.

Wśród prelegentów pojawi się kilkunastu ekspertów z instytucji międzynarodowych i ośrodków badawczych m.in. Komisji Europejskiej, Japan Future Alliances Innovation Network, OECD, SynchroniCity oraz Agencji Rozwoju Przemysłu. Docelowo w konferencji weźmie udział około 200 przedstawicieli świata biznesu, nauki i administracji.

Wydarzenie odbędzie się w dniach od 29 sierpnia do 1 września 2017 r. Rejestracja trwa do 16 sierpnia na stronie https://openlivinglabdays.com/registrations/

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up