Bloki niedaleko Zakrzówka. Inwestor czeka na jeszcze jedną decyzję [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na działkach niedaleko Zakrzówka wrocławski deweloper ma w planach postawienie w sumie trzech bloków. Sprzedaż ruszyła w dwóch z nich.

Przy ulicy Pychowickiej spółka Wakom będzie budowała osiedle składające się z trzech budynków: dwa będą dwusegmentowe, a trzeci jednosegmentowy. Wszystkie będą mieć garaże podziemne.

W pierwszym etapie powstaną te dwusegmentowe zaplanowane na południowej stronie terenu inwestycyjnego.  Deweloper dysponuje pozwoleniem na budowę wydanym w zeszłym roku.  Budynki będą mieć po siedem kondygnacji naziemnych. W pierwszym znajdą się 90 lokali mieszkalnych, w drugim 83.

Jak na razie deweloper czeka na jeszcze jedną decyzję. 7 czerwca zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia.

Negatywnie opinia dzielnicy

Rada dzielnicy opiniując wniosek o wydanie warunków zabudowy w 2021 roku, była przeciwna budowie. – Inwestycja znajduje się na obszarze o cennych walorach przyrodniczych i graniczy z terenem objętym planem zagospodarowania „Dla wybranych obszarów przyrodniczych miasta Krakowa - Etap A”. Jest to obszar kształtowania systemu przyrodniczego oraz wymiany powietrza. Teren ten powinien zostać zachowany jako bufor pomiędzy intensywną zabudową okolic ul. Kobierzyńskiej a obszarem o szczególnych walorach przyrodniczych – uzasadnili radni.

Lokalni samorządowcy zwrócili również uwagę na gabaryty bloku oraz – ich zdaniem – niekorzystny wpływ na stany wód nieopodal i zwiększenie natężenia ruchu w okolicy.

Dogęszczanie

Warto dodać na działkach obok swoją inwestycje, składająca się z dwóch siedmiokondygnacyjnych bloków, realizuję spółka Budrem. Pierwszy budynek ma być gotowy w trzecim kwartale tego, drugi w trzecim kwartale 2025.

Wakom do tej pory w Krakowie zrealizował parę inwestycji: przy ul. Kordiana, Fredry, Rydlówka i nieopodal nowej inwestycji przy ul. Pychowickiej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki