Bolt wprowadza Tesle do Krakowa

Ładowarka fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Bolt uruchomił w swojej aplikacji nową usługę, przejazd samochodami elektrycznymi Tesla – tylko w Krakowie.

Nowa funkcjonalność pozwala zamówić w aplikacji przewóz samochodem elektrycznym amerykańskiej marki Tesla. – Możliwość zamówienia pojazdów w tej kategorii jest nowością na rynku krakowskim. Żaden z naszych konkurentów nie oferuje takiego rozwiązania w Krakowie – mówi Jarosław Antoniuk, dyrektor operacyjny Bolt.

Gdy już zdecydujemy się na podróż w nowej kategorii, przyjedzie po nas model Tesla 3 bądź Tesla S w klasie premium. Koszt przejazdu jest zależny od odległości i czasu trwania jazdy, choć stawka minimalna wynosi 30 złotych. – Wyższa cena przekłada się na jazdę samochodami nawet z 2020 roku, a przede wszystkim na przejazd ekologiczny, ponieważ auta są w 100 procentach zasilane energią elektryczną – wyjaśnia dyrektor.

Antoniuk dodaje, że w mieście na pewno pojawi się więcej Tesli, jeśli tylko krakowianie okażą zainteresowanie usługą. – Liczba pojazdów na sam początek powinna wystarczyć do zapewnienia dostępności usług w całym mieście. Z przyjemnością będziemy to rozwijać w Krakowie, jeżeli mieszkańcy polubią ten sposób podróżowania.

Elektromobliność

Kategoria Tesla jest dostępna tylko w Krakowie. To odpowiedź na postępujący trend „zielonej” elektromobilności w miastach na całym świecie. – Każde miasto w Polsce zasługuje na elektryczne samochody – problem zanieczyszczenia dotyka już praktycznie całego kraju – mówi Antoniuk. – Dawna stolica Polski jest niestety w czołówce miast borykających się ze smogiem. Bolt jako jeden z pierwszych wprowadził do Krakowa kategorię Eko, w której również można spotkać elektryczne auta.

– Naturalnym ruchem było wprowadzenie kolejnej, bardziej prestiżowej kategorii do tego miasta – podsumowuje szef operacyjny Bolt.

Inną aplikacją, która pozwala na przewóz osób w trybie „eko”, jest Uber Green.

comments powered by Disqus