Bronowice Business Center 9 wypełnia się najemcami

Jasnogórska 9 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Drugi etap inwestycji biurowej przy ulicy Jasnogórskiej – BBC 9 zyskuje kolejnych najemców. W najbliższym czasie do obiektu wprowadzą się EC Engineering i Air Liquide.

Zarządcy EC Engineering zdecydowali, że przy ulicy Jasnogórskiej ulokują swoją główną siedzibę. W swoim biurze projektowym będą zajmować się wypracowaniem rozwiązań dla kolei, lotnictwa oraz motoryzacji. Air Liquide przeniesie do Bronowic część swoich oddziałów: BHP, dział finansowo-administracyjny, zakupów, IT oraz HR. Nowi najemcy zajmą łącznie 3200 mkw. powierzchni biurowej.

– Na lokalizację zdecydowaliśmy się ze względu na szybki i łatwy wyjazd na autostradę A4 oraz położenie blisko lotniska. Wielu z nas dojeżdża do pracy rowerem, więc zależało nam również na dużym i bezpiecznym parkingu rowerowym, szatniach i prysznicach – tłumaczy decyzję o wyborze lokalizacji  Marta Klejmont, Kierownik Biura Zarządu EC Engineering.

Biurowiec BBC 9 składa się z pięciu kondygnacji naziemnych i dwóch podziemnych, gdzie znajdzie się 250 miejsc postojowych. 15 samochodów może zaparkować bezpośrednio przed obiektem.

Problemy z działką

Sporym zaskoczeniem na początku budowy była dawna szkoda środowiskowa, która znajdowała się na działce. W przeszłości, w tym miejscu mieściła się stacja paliw. Badania wykazały, że doszło tu do zanieczyszczenia gleby. Aby móc wykorzystać działkę, inwestor pod kontrolą geodetów i laborantów, musiał zutylizować 2,3 tys. m3 gleby.

Jest to drugi z trzech biurowców, które mają powstać w ramach projektu deweloperskiego MIX Biura. Pierwszy z nich o powierzchni 8400 mkw. został oddany do użytku w styczniu 2012 roku.  Teraz zarządca przymiera się do budowy trzeciego obiektu – Trzeci biurowiec jest w zaawansowanym stopniu projektowym – informuje Natalia Cygan, przedstawicielka MIX Biura. Docelowo w trzech biurowcach będzie mogło pracować około 2600 osób.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up