Browar Górniczo-Hutniczy nagrodzony platyną

fot. Julia Ślósarczyk/LoveKraków.pl

22 lipca zostały ogłoszone wyniki międzynarodowego konkursu piw rzemieślniczych. Pils z Browaru Górniczo-Hutniczego został nagrodzony platynową nagrodą.

Meininger’s International Craft Beer Award 2020 to 7. edycja konkursu organizowanego przez dom wydawniczy Meiniger, specjalizujący się w tematyce wina, piwa i innych napojów. Zespół ekspertów zbiera się w niemieckim Neustadt, aby dokonać degustacji i oceny ponad 1200 przesyłanych rokrocznie piw konkursowych z całego świata.

W tegorocznej edycji przyznano łącznie 222 srebrne, złote i platynowe nagrody w 20 kategoriach styli piwnych. Platynowe odznaczenia uzyskało w sumie 35 piw, w tym dwa z Polski.

Jurorzy festiwalu nie przyznali platynowej nagrody w tej kategorii od lat! Ponadto sprawy nie ułatwiła pandemia i jej skutki. Kilka chwil po otwarciu browar musiał przeorganizować produkcję, z przeznaczonej na wyszynk w lokalu, na masową produkcję butelkową. Pomimo przeszkód, browar osiągnął planowany przed pandemią minimalny plan produkcyjny oraz utrzymał najwyższą jakość produktu, potwierdzoną nagrodą – mówi Paweł Drochliński z Browaru Górniczo-Hutniczego.

Nagrodzony Pils z BGH skomponowany jest z polskich odmian chmielu: Magnum, Magnat, Marynka, oraz Lubelski, dostarczanych przez polskiego producenta (Polish Hops).

comments powered by Disqus