Budowa nowoczesnego akademika na Zabłociu. Zamieszka w nim ponad 700 studentów

W budynku dawnych zakładów elektronicznych Telpodu przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie, powstaje akademik w wysokim standardzie. W industrialnych wnętrzach do użytku zostanie oddanych 290 mieszkań dla ponad 700 studentów.

Sala kinowa, siłownia, taras widokowy


Livinn Kraków, bo właśnie tak ma nazywać się akademik, powstanie na działce przy ul. Romanowicza 4 w krakowskiej dzielnicy Zabłocie. W ramach gruntownej rewitalizacji i modernizacji siedmiokondygnacyjnego budynku, ma powstać akademik nowej generacji, w którym znajdzie się 713 łóżek dostępnych w 290 mieszkaniach, od jedno- do czteropokojowych. W każdym z nich znajdzie się pokój dzienny z przestrzenią do nauki, sypialnia, kuchnia oraz łazienka.

Okazuje się, że w Livinn Kraków studenci otrzymają również dostęp do sal do nauki indywidualnej i grupowej, strefy gier i rozrywki, sali kinowej czy wspólnej kuchni. Na parterze akademika znajdą się ogólnodostępne przestrzenie dla gości odwiedzających studentów. W budynku znajdzie się również siłownia, rowerownia oraz pralnia, do których dostęp będą mieli wyłącznie mieszkańcy Livinn Kraków. Ponadto projekt zakłada stworzenie wewnętrznego ogrodu oraz tarasu widokowego.

Historyczny, industrialny charakter

Co ciekawe, budynek dawnych zakładów eletronicznych Telpod, zostanie odrestaurowany z zachowaniem elementów historycznej, industrialnej architektury. Celem inwestora jest utrzymanie unikatowego charakteru, przy jednoczesnym nadaniu mu nowej funkcjonalności. Projekt architektoniczny zakłada wykonanie ceglanej elewacji, a także zachowanie ponadstandardowych wysokości poszczególnych kondygnacji. Tym samym przestrzenie wewnątrz budynku osiągną nawet 3,90 m wysokości. Wnętrza będą również miały charakter industrialny, z wieloma akcentami nawiązującymi do poprzedniej funkcji budynku.

Oprócz udogodnień przeznaczonych dla studentów, w Livinn Kraków znajdą się także ogólnodostępne przestrzenie handlowo-usługowe. Jedna z nich, o powierzchni 650 mkw. zostanie przeznaczona na sklep wielkopowierzchniowy, a pozostałe na usługi uzupełniające. Inwestor przewiduje także miejsce na kawiarnię z bezpośrednim wejściem od strony ul. Romanowicza.

Zakończenie prac budowlanych zaplanowano w połowie 2019 roku. Obiekt będzie gotowy na przyjęcie pierwszych studentów wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2019/2020.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up