Capgemini ponownie z prestiżowym certyfikatem

Capgemini w Krakowie fot. materiały prasowe

Firma Capgemini znalazła się w gronie najlepszych pracodawców w Polsce. Ponownie otrzymała certyfikat Top Employer Polska 2018, nadany przez Top Employers Institute. Odznaczenie przyznawane jest firmom, których polityka zatrudnienia ma się szczególnie wyróżniać. Capgemini zatrudnia w Polsce ponad 7 tys. osób w sześciu centrach, m.in. w Krakowie, Katowicach czy Warszawie.

Każdego roku eksperci Top Employers Institute przyznają tytuł najlepszego pracodawcy firmom na całym świecie, które wyróżniają się na rynku pod względem podejścia do pracowników. Jednak cały ten proces wcale do łatwych nie należy.

Nadanie certyfikatu poprzedzone jest szczegółowymi badaniami, które mają na celu sprawdzenie, czy pracodawca spełnia wymagania narzucone przez instytucję. Ich wyniki poddawane są następnie specjalnemu audytowi, dzięki któremu możliwe jest ostateczne potwierdzenie ich rzetelności.

- Optymalne warunki zatrudnienia gwarantują ludziom rozwój osobisty i zawodowy. Nasze badania pokazały, że środowisko pracy w Capgemini Polska zasługuje na wyróżnienie, a firma oferuje wiele różnorodnych rozwiązań, od benefitów pracowniczych i warunków zatrudnienia, aż po programy zarządzania wydajnością, które są dobrze przemyślane i pozostają w zgodzie z kulturą organizacji - komentuje Magdalena Kusik z polskiego oddziału Top Employers Institute.

Warto zaznaczyć, że certyfikat Top Employers Poland Capgemini Polska odebrało już po raz piąty.

Jakie formy mogą uzyskać wyróżnienie?

Na wyróżnienie liczyć mogą firmy, które umożliwiają swoim pracownikom ciągły rozwój na wszystkich szczeblach organizacji. Pod uwagę brane są m.in. otwartość pracodawcy na odkrywanie i rozwój talentów pracowników, zarządzanie ich zadaniami i czasem, badanie wydajności zespołu, rozwój karier osobistych czy umożliwienie nieustannego zdobywania wiedzy. Ważne jest również to, co pracodawca ma do zaoferowania zatrudnianym osobom już na samym początku współpracy, czyli podczas procesu onboardingu. Oprócz tego Top Employers Institute uwzględnia także ofertę benefitów pracowniczych i w końcu ocenia kulturę organizacji.

Certyfikat Top Employers Polska 2018 wydawany jest za ubiegły rok, a jego ważność wynosi 12 miesięcy.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up