CH Zakopianka zmieni właściciela. Na stole 54 miliony euro

fot. materiały prasowe

Spółka Echo Polska Properties podpisała wstępną umowę zakupu udziałów w parku handlowym Zakopianka w Krakowie. Wartość transakcji to 54 miliony euro. Działalność firmy na terenie parku rozpocznie się po podpisaniu ostatecznej umowy – nie wcześniej niż w kwietniu 2017 roku.

Wszystko wskazuje na to, że spółka EPP kupi 100% udziałów w Episo 3 Zakopianka – spółce mającej w posiadaniu 38% praw do wszystkich dochodów uzyskiwanych z opłat wnoszonych przez najemców CH Zakopianka. Transakcja nie obejmuje sklepów Carrefour i Castorama.

„Miejsce o ugruntowanej pozycji”

– Zakopianka jest dobrze prosperującym obiektem handlowo-rozrywkowym. Jest to miejsce o ugruntowanej pozycji wśród klientów Krakowa i regionu. Ma też właściwy zestaw najemców: Cinema City, Intersport, Euro RTV AGD, Komfort czy Jysk co sprawia, że jest popularnym miejscem. Zakup Zakopianki wpisuje się też doskonale w strategię rozwoju portfela Echo Polska Properties, który zakłada akwizycje dominujących obiektów handlowych w regionach – mówi LoveKraków.pl Hadley Dean, prezes zarządu Echo Polska Properties.

Wstępne porozumienie zostało podpisane 13 grudnia. Zakłada ono zakup udziałów w spółce celowej. Ostateczna umowa ma zostać podpisana 20 kwietnia 2017 roku. Jak zapewnia Hadley Dean, firma w najbliższej przyszłości nie przewiduje zmian w strategii centrum handlowego. Zaznacza jednak, że jako zarządca nieruchomości handlowych i biurowych z blisko 20-letnim doświadczeniem skupi się na budowaniu relacji z najemcami Zakopianki.

– Zaoferujemy im możliwość korzystania z naszej autorskiej Akademii Najemców, której celem jest podwyższenie standardów sklepów oraz zwiększenie efektywności biznesowej najemców. Będziemy weryfikować strategie marketingowe projektu oraz funkcjonalność obiektu na korzyść klientów – zapewnia Dean.

Centrum Handlowe Zakopianka zostało otworzone w 1998 roku, transakcja dotyczy ponad 27 tysięcy mkw. powierzchni.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up