Chopin Office. Duży biurowiec przy rondzie Mogilskim z pozwoleniem na budowę

fot. materiał warimpex

Warimpex od wielu lat planuje budowę biurowca Chopin Office w bezpośrednim sąsiedztwie ronda Mogilskiego. Na początku roku inwestor uzyskał pozwolenie na budowę obiektu, która prawdopodobnie rozpocznie się jeszcze w tym roku. Otwarcie zaplanowano na 2024 rok.

5 stycznia prezydent miasta wydał decyzję zatwierdzającą projekt budowlany oraz pozwolenie na budowę dla inwestycji Warimpexu. Chodzi o „rozbudowę i przebudowę istniejącego hotelu o skrzydło biurowe ze strefą usług i handlu w parterach z trzy kondygnacyjnym garażem podziemnym” – czytamy w obwieszczeniu prezydenta. Decyzja jeszcze nie jest prawomocna, powinno to się wydarzyć jednak za kilka dni.

Nowy budynek powstanie zaraz za hotelem Vienna House Easy Cracow przy ul. Przy Rondzie. Biurowiec będzie liczył łącznie 21 000 mkw. na wynajem, z czego 19 000 mkw. będzie stanowić powierzchnia biurowa, a 2 000 mkw. powierzchnia handlowa. Dla porównania, pobliski biurowiec Axis, w którym rezyduje firma ABB, liczy podobną powierzchnię – 20 700 mkw.

Warimpex komunikuje na swojej stronie internetowej, że otwarcie Chopin Office nastąpi w 2024 roku. Inwestor nie zdradza jednak daty rozpoczęcia prac. W 2015 roku koszt budowy biurowca wyceniono na 25-30 mln euro.

– W tej chwili koncentrujemy się na kontynuacji naszych projektów rozwojowych. W Krakowie rozpoczęły się roboty budowlane przy obiekcie Mogilska 35 Office z ok. 12 000 mkw. powierzchni biurowej na wynajem. Mamy już pozwolenie na budowę biurowca w Białymstoku. Zgodnie z naszą strategią rozpoczniemy ją, jak tylko zapewnimy sobie zainteresowanie potencjalnych najemców na odpowiednim poziomie. Również w Krakowie obok hotelu Chopin planowana jest budowa biurowca o powierzchni 21 000 mkw. na wynajem – napisał w liście do akcjonariuszy w listopadzie 2021 roku Franz Jurkowitsch, prezes grupy Warimpex.

Za projekt budowlany odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna Andrzeja Orlińskiego i Wojciecha Popławskiego OP Architekten.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki