Chopin Office to nadal melodia przyszłości

fot. materiału prasowe

Nadal nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa biurowca Chopin Office przy rondzie Mogilskim. Firma Warimpex cały czas przygotowuje wniosek o pozwolenie na budowę. Docelowo obiekt zostanie połączony z sąsiednim hotelem Chopin.

Pierwsze informacje o planowanej budowie Chopin Office pojawiły się już kilka lat temu. Według zapowiedzi ma tu wyrosnąć dziewięciokondygnacyjny biurowiec o powierzchni około 20 tysięcy mkw. Obiekt ma być połączony z istniejącym hotelem Chopin.

Sprzedaż hoteli

Do tematu nowego biurowca wróciliśmy w lutym. Wówczas firma Warimpex poinformowała o planach sprzedaży ośmiu hoteli na rzecz tajskiego inwestora U City Public Company Limited. Wśród nich były andel’s by Vienna House Kraków i właśnie Vienna House Easy Chopin Kraków. W czerwcu transakcja objęła osiem hoteli. Warimpex przewidywał, że pozwoli to zwiększyć udział kapitału własnego do 25%.

– Jesteśmy teraz dobrze przygotowani do realizacji nowych projektów inwestycyjnych. Jestem więc przekonany, że do 2018 roku będziemy mogli zaprezentować nowe projekty hotelowe i biurowe – mówił prezes zarządu Warimpex Franz Jurkowitsch.

Bez powiązania

Firma zapewniała wówczas, że sprzedaż hotelu Chopin w żaden sposób nie wpłynie na budowę nowego biurowca.  – Spodziewamy się uzyskania pozwolenia na budowę w drugiej połowie roku. Zakończenie budowy obu biurowców w Krakowie planowane jest na 2018 rok – twierdził wówczas Christoph Salzer, dyrektor regionalny w Warimpex.

Po upływie pół roku status inwestycji w żaden sposób się nie zmienił. – Na tę chwilę możemy powiedzieć, że Warimpex przygotowuje wniosek o pozwolenie na budowę – poinformowała krótko Monika Leszczyńska, przedstawicielka inwestora.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up