Co z plażą pod byłym hotelem Forum?

Wizualizacja fot. Materiały inwsetora

W te wakacje krakowianie raczej nie mają co liczyć na powstanie plaży na bulwarze niedaleko byłego hotelu Forum.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, plaża wraz ze strefą rekreacyjną i placem zabaw, powinna być gotowa w lipcu tego roku. Na to się jednak nie zapowiada. Inwestor nie zdobył wszystkich wymaganych dokumentów i przypuszcza, że prace budowlane ruszą najwcześniej pod koniec lata.

– Złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę i czekamy na niego. Dodatkowo brakuje nam pozwolenia wodno-prawnego. W tej sprawie procedujemy od września zeszłego roku – mówi Marek Kufel, prezez zarządu firmy Balon Widokowy.

– Baliśmy się tych uzgodnień, musieliśmy zrobić modelowanie przepływu wody, które wyszło pozytywnie – planowany budynek nie będzie powodował spiętrzenia wód w tym miejscu – dodaje.

"Rok spisany na straty" 

Przedsiębiorca podkreśla, że zaledwie rok temu podpisał umowę z miastem na dzierżawę tego terenu przez najbliższe 15 lat. Jak razie Marek Kufel jest w kontakcie z urzędnikami i informuje ich o postępach w przygotowaniach do inwestycji. – Ten rok spisujemy jednak na straty – dodaje.

Przypomnimy, że zgodnie z umową dzierżawy ma tam powstać plaża o powierzchni 700 mkw., plac zabaw i całoroczny obiekt z funkcją gastronomiczną i socjalną, gdzie znajdą się toalety, przebieralnia czy wypożyczalnia sprzętu sportowo-rekreacyjnego. W projekcie znalazało się również nasadzenie drzew.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki