Comarch i Orange stawiają na światłowód

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Orange Polska zdecydowała, że Grupa Comarch zostanie dostawcą oprogramowania Operational Support System, które będzie zastosowane przy rozwoju internetu światłowodowego. Celem projektu jest między innymi obniżenie kosztów utrzymania i poprawienie wskaźników wydajności. Współpraca potrwa do maja 2019 roku.

Według porozumienia Comarch ma dostarczyć rozwiązanie OSS składające się m.in. z modułów służących do zarządzania zasobami sieciowymi oraz usługami do dekompozycji zamówień na usługi sieciowe. Nie bez znaczenia będzie też organizacja pracy techników w terenie. Orange skorzysta także z narzędzi Comarch, które mają pomóc w rozwoju inwestycji w światłowód i modernizacji procesów zarządzania siecią.

Celem projektu jest między innymi obniżenie kosztów utrzymania i poprawienie wskaźników wydajności. Orange zawsze był pionierem innowacji, co potwierdza ich oferta FTTH. Cieszymy się, że razem z Orange będziemy budować środowisko OSS, które zoptymalizuje ofertę innowacyjnych usług internetu światłowodowego i zwiększy satysfakcję klientów Orange – komentuje Marcin Dąbrowski, wiceprezes zarządu Comarch i dyrektor Sektora Telekomunikacji.

Pierwsza część projektu zakończy się we wrześniu tego roku. Całość będzie realizowana do maja 2019 roku.

Niższe przychody i kolejne inwestycje

Kilka dni temu Comarch opublikował też swoje sprawozdanie finansowe za drugi kwartał tego roku. Wynika z niego, że przychody firmy ze sprzedaży w przeciągu roku spadły o 8,9% do kwoty 249 milionów złotych. W drugim kwartale tego roku krakowskie przedsiębiorstwo wypracowało zysk na poziomie 6 milionów złotych. Najwięcej zarobiono na sprzedaży oprogramowania i usług. Były to 232 mln zł, co stanowiło 93% przychodów.

– Mimo przejściowego spadku przychodów ze sprzedaży nadal zamierzamy inwestować w rozwój firmy, m.in. poprzez rozwój nowych produktów i zdobywanie kolejnych rynków w obu Amerykach, Azji i Europie. We wszystkich tych obszarach chcemy zwiększać naszą obecność i dostarczać klientom wysokiej jakości informatykę – oceniał Konrad Tarański, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy Comarch SA.

W tym roku firma otworzyła swoje oddziały na ternie Arabii Saudyjskiej, Japonii i Meksyku. Działalność w Polsce będzie mocno nakierunkowana na produkty z zakresu smart city i e-zdrowia.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up