Comarch podsumowuje trzeci kwartał. Rosną płace i zatrudnienie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wzrost sprzedaży na rynkach zagranicznych, spadek na rynku krajowym czy znaczący wzrost sprzedaży usług własnych – to tylko niektóre informacje przedstawione podczas konferencji Comarch, gdzie zaprezentowano wyniki finansowe firmy za trzeci kwartał 2016 roku.

Grupa Comarch zanotowała wzrost sprzedaży na rynkach zagranicznych o 14,4% oraz spadek na rynku krajowym o 12,5%. Widoczne jest też znaczące spowolnienie w sektorze publicznym i medycznym na rzecz wzrostu wartości przychodów w sektorach takich jak: przemysł, handel i usługi, finanse i bankowość MSP Polska i DACH. Comarch odnotował też znaczący wzrost sprzedaży usług własnych.

Istotne nieruchomości

Sporym wysiłkiem finansowym dla grupy Comarch były inwestycje w nieruchomości. Firma realizuje kilka projektów, w tym buduje nowy biurowiec w Łodzi, centrum w Lille we Francji czy biurowiec SS7 w Krakowie. Wydatki na nieruchomości w tym roku pochłonęły prawie 50 milionów złotych. – Budowa w Krakowie zakończy się za rok. Wykonane zostały prace konstrukcyjne, powstaje ostatnia kondygnacja – informuje Konrad Tarański, wiceprezes Zarządu oraz dyrektor finansowy Comarch SA.

Zgodnie z przewidywaniami, po trzecim kwartale zanotowano znaczący wzrost zatrudnienia. Jak zwrócił uwagę Konrad Tarański, jest to standardowy efekt trzeciego kwartału, ponieważ zawsze pracę dostaje wielu absolwentów letniego stażu wakacyjnego, organizowanego przez Comarch. Rosną też wynagrodzenia pracowników.

– Zatrudniliśmy ponad 300 osób z letniego programu staży studenckich. Do końca roku wielkość zatrudnienia powinna pozostać bez zmian. W skali 9 miesięcy mamy o 19% wyższy fundusz płac podstawowych niż rok wcześniej. Koszty wynagrodzeń wzrosły, mimo to grupa Comach wykazuje bardzo dobre dochody. To jest powód do domu i mam nadzieję, że zostanie doceniane przez pozostałych akcjonariuszy – mówi dyrektor finansowy Comarch.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up