Concierge, przyszłość rynku nieruchomości

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Apetyt wzrasta w miarę jedzenia. Tak samo ma się sytuacja z branżą hotelarską. Kraków chcąc nadążyć za najnowszymi trendami, stale uatrakcyjnia swoją ofertę.

Okazuje się, że dobra lokalizacja, nowoczesny design czy inteligentne technologie nie są już wystarczającym wyznacznikiem inwestycji klasy Premium. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi  konsjerż, który stanie się osobistym asystentem wypoczywających w hotelu turystów.

Coś nowego

Concierge to zaspokojenie stale rosnących oczekiwań i potrzeb konsumenta w XXI wieku. Dawniej konsjerż był osobą, która dbała na dworze króla o to, aby nikomu niczego nie brakowało. Czuwała nad utrzymaniem światła w komnatach, organizacją przyjęć na dworze królewskim, a także przyjmowaniem wizyt znaczących gości. Współcześnie jest to „człowiek orkiestra”, który robi wszystko, aby umilić pobyt swoich gości.

Ekologia, technologie i cena nie są już wyróżnikami klasy premium. Obecnie klient oczekuje czegoś zupełnie innego. Odpowiedzią na jego potrzebę jest zyskująca coraz większą popularność usługa concierge. Dzięki niej branża deweloperska już pewien czas temu przeskoczyła o dwa kroki do przodu w swoim rozwoju.

Komfort codziennych obowiązków

Concierge to przede wszystkim pomoc w drobnych czynnościach, takich jak zamówienie taksówki, rezerwacja biletów do kina czy teatru. Czasami wykracza jednak jeszcze dalej, oferując klientom zorganizowanie szkolenia dla psa, lekcji tańca dla dzieci czy nawet skorzystania z usług pralni.

W tych wszystkich niemożliwych do zorganizowania samemu w krótkim czasie rzeczy pomaga konsjerż, czyli osoba odpowiedzialna za zachowanie najwyższej jakości usług dedykowanych mieszkańcom. Usługa concierge ma za zadanie ułatwić życie tym, dla których najbardziej deficytową wartością jest czas.

Kraków

Podążając za rozwojem rynku deweloperskiego i branży hotelarskiej, w królewskim mieście również pojawiają się inwestycje, które w swojej ofercie będą miały usługę pomocy konsjerża. Jednym z takich miejsc będzie hotel Stradom House, który powstaje w sąsiedztwie Kazimierza.

O obecności konsjerża zapewnia Małgorzata Nowodworska z Angel Poland Group-Południe, która odpowiada za realizację hotelu.

– Udogodnieniem dla właścicieli lokali oraz długoterminowych rezydentów Angel Stradom będzie możliwość skorzystania z elitarnych usług Concierge – potwierdza Nowodworska. – W ich skład wchodzi m.in. usługa prania i sprzątania, a także 24-godzinna usługa room-service, pozwalająca zamawiać dania z hotelowej restauracji – dodaje.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up