Czy krakowskie galerie zostaną otwarte 18 maja?

fot. burst.shopify.com

"Rzeczpospolita" wczoraj poinformowała o rzekomym otwarciu centrów handlowych 18 maja. Co na to krakowskie galerie?

Jakub Jarczewski z M1 Kraków nie potwierdza tej informacji. – Chcemy się otworzyć od razu przy pierwszej możliwej okazji, ale czy to będzie 18 maja, to nie wiemy. Wystąpił przeciek z rządu, natomiast my nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych informacji. Jeżeli jednak padnie konkretna data, to oczywiście bezzwłocznie się otwieramy.

– W dniu wczorajszym branża przygotowała wytyczne i dyskutowała z ministerstwem rozwoju, premierem i ministerstwem zdrowia na temat otwarcia galerii w sposób jak najbardziej bezpieczny dla klientów. Wiem, że te propozycje są wypracowywane w tej chwili i dochodzą nas słuchy, że dzisiaj mają pojawić się szczegółowe informacje ze strony rządu dotyczące tego, kiedy galerie mają być otwarte – wyjaśnia Jarczewski.

– Takie przecieki się pojawiły. Dzisiaj rząd decyduje o tym, do kiedy szkoły będą zamknięte. Przy tej okazji branża oczekuje, że zostaną też przestawione warunki otwarcia galerii. Należy podkreślić, że to kwestia nie tylko terminu, ale również tego, na jakich zasadach duże obiekty handlowe będą funkcjonować – podkreśla przedstawiciel M1 Kraków.

Nowe Czyżyny i Galeria Krakowska

Galeria Krakowska krótko poinformowała nas, iż czekają na oficjalne decyzje, nic ponadto. – Nasza galeria zostanie zostanie otwarta wówczas, gdy pojawi się oficjale rozporządzenie – mówi Jarosław Szymczak, dyrektor Galerii Krakowskiej.

Elwira Pyrkowska z centrum handlowego Nowe Czyżyny zaznacza, że również żadne oficjalne informacje do nich nie dotarły. – Na tym etapie trudno odnieść się do doniesień o otwarciu galerii 18 maja, jakie pojawiają się od wczoraj w mediach. Podawana informacja jest nieoficjalna.

– Czekamy na oficjalny komunikat władz, a także idące za nim wytyczne, do których centra handlowe będą musiały się zastosować. Dopiero mając cały obraz sytuacji, będziemy w stanie przywrócić centrum handlowe do pełnej działalności. Oczywiście rozważamy obecnie różne scenariusze, a także przygotowujemy się na ewentualność otwarcia obiektu w połowie maja – dodaje Pyrkowska.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up