Decyzja o sprzedaży gmachu PKO przesunięta do sierpnia

W gmachu miałby powstać hotel sieci Mariott lub Accor fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W kwietniu właściciel gmachu PKO podpisał aneks do listu intencyjnego zawartego z potencjalnym nabywcą nieruchomości przy ul. Wielopole, na podstawie którego decyzja o zakupie została przesunięta do sierpnia.

– Podpisaliśmy z firmą J.W. Construction, właścicielem obiektu, list intencyjny na zakup budynku po dawnym banku PKO BP i chcemy tam urządzić ultra luksusowy hotel, jakiego w Krakowie jeszcze nie było i najprawdopodobniej drugiego takiego nie będzie – mówił Zygmunt Sułowski, prezes firmy Polish Hospitality Group Luxury Hotels (PHGLH) w marcu dla LoveKraków.pl.

List intencyjny podpisano w lutym. Potencjalny nabywca nieruchomości, spółka PHGLH, miał czas do kwietnia na przeprowadzenie analizy nieruchomości i decyzję, czy jest zainteresowana zakupem nieruchomości. Możemy tylko podejrzewać, że sytuacja gospodarcza związana z koronawirusem, która wystąpiła krótko po podpisaniu listu intencyjnego, pokrzyżowała plany inwestorom.

Katarzyna Żarska, rzeczniczka J.W. Construction, aktualnie informuje, iż w kwietniu podpisano aneks dotyczący wydłużenia decyzji o zakupie obiektu. – 20 kwietnia spółka podpisała aneks, na podstawie którego został wydłużony do 105 dni termin dla PHGLH na przeprowadzenie analizy nieruchomości, po której to analizie PHGLH poinformuje spółkę o ewentualnym zainteresowaniu nabyciem nieruchomości – mówi treść raportu spółki J.W. Construction.

Oznacza to, że spółka Sułowskiego ma czas maksymalnie do 3 sierpnia, aby przeprowadzić analizę nieruchomości i podjąć decyzję o zakupie dawnego gmachu PKO.

Przypominamy, o czym mówił Sułowski w marcu: – Szansę na to, że wejdziemy w posiadanie tej nieruchomości, oceniam na 80–85 procent. W naszym standardzie przekształcenie gmachu na hotel to inwestycja rzędu 120 milionów złotych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus