Deweloper chce „małego miasta” na Grzegórzkach

fot. materiału prasowe

Firma Inter-Bud Developer rozbiera budynki na terenie dawnego zakładu Polmos w rejonie ulicy Fabrycznej i al. Pokoju. W przeciągu kilku najbliższych lat deweloper wybuduje tutaj trzy duże biurowce. To jednak dopiero początek wielkich planów.

Najprawdopodobniej do 2020 roku deweloper wybuduje trzy dziesięciokondygnacyjne biurowce z garażami podziemnymi o łącznej powierzchni użytkowej 42,179 mkw. Pierwszy z nich ma powstać na przełomie 2018/2019 roku. Jego budowa wystartowała w ubiegłym miesiącu.

– Jesteśmy po częściowej rozbiórce budynków pod biurowce, pozostała część budynków jeszcze stoi. Aktualnie trwają wykopy pod budynek biurowy nr 1 oraz pod garaż dla wszystkich budynków biurowych – informuje przedstawiciel inwestora.

Pierwszy biurowiec będzie miał ponad 13,5 tysiąca powierzchni najmu, 243 miejsca dla samochodów w garażu podziemnym i 23 stanowiska zewnętrzne. Budowa kolejnego obiektu wystartuje w przyszłym roku. W budynku B2 znajdzie się 290 miejsc w garażu podziemnym i 52 naziemne, a w B3 kolejno 219 i 17.

Wieloletnia inwestycja

Nie jest to jednak koniec planów budowlanych. Jak informuje przedstawicielka firmy, Fabryczna Office Park wejdzie w składu większego projektu – Fabryczna City. – Inwestycja ta w zamyśle ma na celu utworzenie małego miasta, gdzie znajdować się będą budynki biurowe i mieszkalne, a także planowana jest rozbudowana część usługowa w obiektach zabytkowych – dodaje.

Jak wynika z planu zagospodarowania terenu, powstaną tu budynki mieszkalne. Zabytkowe obiekty zostaną poddane renowacji i nadbudowie. Obecnie nie wiadomo, kiedy zakończą się wszystkie prace budowlane.

Zmiany dotknęły również innych pobliskich działek. W miejscu dawnych zakładów „Madro” powstaje osiedle mieszkaniowe Art City. Do końca roku zostanie oddany do użytku budynek z 97 mieszkaniami. Docelowo deweloper chce wybudować tutaj pięć bloków.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up