Deweloper dołoży dwa kilkusegmentowe bloki przy Bunscha [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Niedaleko Atutu Ruczaj i wykańczanych nowych bloków, Inter-Bud zamierza dołożyć jeszcze dwa kolejne.

Prace nad budową trzech połączonych ze sobą pięciopiętrowych budynków ruszyły latem 2023 roku. Inwestor wzniósł je na działkach leżących przy ul. Bunscha oraz przy wjeździe do centrum handlowego na podstawie pozwolenia na budowę z 2017 roku, ze zmianami wprowadzonymi dwa lata temu.

W styczniu Inter-Bud zdradził, że w blokach będą mieszkania na wynajem. Wiosną miała pojawić się oferta ich sprzedaży, jednak do tej pory nie trafiły oficjalnie na rynek.

Kolejny wniosek

Dla działek sąsiadujących z wykańczaną inwestycją pojawił się wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Do urzędu trafił pod koniec maja tego roku.

Na terenie, gdzie – co widać na zdjęciu – obecnie jest tymczasowy parking obsługujący budowę, Inter-Bud chce postawić dwa bloki wielorodzinne. Z tym że jeden będzie miał dwa segmenty, a drugi ma być trzysegmentowy. Budynki mają mieć też garaże podziemne. Tradycyjnie już deweloper nie podaje szczegółowych informacji dotyczących przedsięwzięcia.

– Mogę na tę chwilę tylko tyle zdradzić, że to będzie mieszkaniówka. Za miesiąc będę mogła powiedzieć więcej szczegółów – informuje Maria Bodaj, specjalista ds. sprzedaży i marketingu w Inter-Bud.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki