Deweloper szykuje ogromne osiedle. „To największy projekt w historii Krakowa”

fot. krzysztof kalinowski/Lovekrakow.pl

Spółka Westa Investments przygotowuje się do realizacji dużego projektu mieszkaniowego na południu miasta. Deweloper zapowiada inwestycję o wartości 1,7 mld zł, powstanie ponad 3 tys. mieszkań.

– To kwestia czasu, kiedy wypłyną na rynek inwestycje w rejonie obejścia autostradowego w południowej części miasta – powiedział w rozmowie z nami Piotr Krochmal z Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości, kilka dni przed ogłoszeniem projektu przez Westa Investments. Nie musieliśmy długo czekać.

Jak zapowiada Westa, będzie to największy zrealizowany dotychczas projekt mieszkaniowy przez dewelopera. Osiedle o roboczej nazwie „Green Town” zostało zaplanowane na kilkunastu hektarach gruntu na południu Krakowa (niestety inwestor nie zdradza dokładnej lokalizacji). Docelowo deweloper chce wybudować 3,2 tys. mieszkań oraz całą infrastrukturę towarzyszącą, w tym lokale usługowe, sklepy, przedszkola, place zabaw, parki itd. Budżet na realizację tego projektu to 1,7 mld zł, a planowane przychody z inwestycji mają przekroczyć 2,2 mld zł.

– To jeden z największych projektów tego typu w historii Krakowa. Podzieliliśmy go na kilka etapów. W pierwszym zbudujemy 200 mieszkań. Docelowo, do 2030 roku chcemy oddać mieszkańcom nawet 3,2 tys. lokali w ramach nowego osiedla – podkreśla Julia Bogdanowicz, dyrektorka zarządzająca Westa Investments. – Nie wykluczamy, że do tego czasu rozpoczniemy jeszcze kolejne projekty. W zanadrzu mamy bowiem m.in. konkretne plany wybudowania dwóch ekskluzywnych, butikowych hoteli w świetnych lokalizacjach w Krakowie – dodaje.

Aktualnie Westa Investments jest odpowiedzialna za realizację takich projektów mieszkaniowych w Krakowie, jak m.in. Podedworze 9, Cieszyńska 9, Apartamenty Kosocicka, Glogera 30. W sumie do 2024 roku te inwestycje mają dostarczyć na krakowski rynek 800 mieszkań, a część z nich ma zostać oddana do użytku w tym roku. Deweloper w ramach osiedla Green Town planuje oddać 200 lokali do 2025 roku.

– Szacowane przychody z już realizowanych oraz przyszłych inwestycji o powierzchni użytkowej 200 tys. mkw. to ponad 2,5 mld zł – komentuje Julia Bogdanowicz.

comments powered by Disqus