Deweloperzy celują w Mistrzejowice. Mieszkańcy czekają na zmiany

Drugi etap osiedla Piasta Park fot. materiału prasowe

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa kolejnych dwóch bloków w północnej części osiedla Piastów. Deweloper zapowiedział drugi etap osiedla Piasta Park. W godzinach szczytu okolice ulicy Piasta Kołodzieja już teraz są mocno zakorkowane. Sytuacja ma się poprawić w przeciągu najbliższych lat, ze względu na planowane inwestycje komunikacyjne.

Firma Wawel Service zapowiedziała drugi etap osiedla Piasta Park. Budynki B1 i B2 powstaną obok pierwszego etapu inwestycji, u zbiegu ulic Piasta Kołodzieja i Ognistych Wici. W dwóch dziewięciopiętrowych  blokach znajdą się 293 mieszkania. Pod nimi mieścił się będzie garaż. Łącznie zaplanowano 340 miejsc parkingowych. Jeszcze w tym roku mają wystartować pierwsze prace budowlane. Planowane oddanie inwestycji do użytku to drugi kwartał 2019 roku.

Kończą się za to prace przy realizacji pierwszego etapu osiedla z 224 mieszkaniami i lokalami handlowo-usługowymi. – Obecnie na budowie etapu pierwszego Piasta Park trwają pracę porządkowe. Lada moment złożymy dokumenty do odbioru inwestycji – informuje Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży Wawel Service.

Duże korki

Północna część osiedli Piastów i Bohaterów Września przechodzi w ostatnich latach duże zmiany. Po wschodniej stronie ulicy Piasta Kołodzieja swoje bloki wybudował mi.in Dom-Bud, zachodnia strona to powstające dwa etapy osiedla Piasta Towers. Powiększająca się liczba mieszkańców wpływa bezpośrednio na jakość życia, a dostępne rozwiązania komunikacyjne nie są już wystarczające. – Mieszkam tutaj od dziecka i nie ukrywam, że w ostatnich latach podróżowanie samochodem czy autobusem stało się udręką. Niby dostępny jest tramwaj, ale co z tego, skoro by dostać się do centrum, trzeba objechać całe Bieńczyce i Czyżyny. Wszycy czekamy na zapowiadane zmiany – mówi Dairusz, mieszkaniec osiedla Piastów.

– Miasto planuje przebudowę całego układu drogowego w rejonie ulicy Piasta Kołodzieja na krakowskich Mistrzejowicach. Droga w pobliżu nowej inwestycji Wawel Service wpisuje się w projekty miasta – mówi Adrian Potoczek, zapewniając, że inwestycja była planowana z myślą o przystanku kolei aglomeracyjnej i północnej obwodnicy Krakowa.

Co się zmieni?

W przyszłym roku na przedłużeniu ulicy Piasta Kołodzieja, nad torami kolejowymi, ma powstać nowy wiadukt, który ułatwi podróże zarówno mieszkańcom pobliskich osiedli, jak i sąsiednich wsi. Docelowo z ulicy Piata Kołodzieja dostępny będzie wjazd na rondo turbinowe, a z niego wjazd na wiadukt. Za torami znajdzie się drugie rondo, które wyprowadzi ruch wzdłuż torów, w stronę istniejącej drogi do Batowic. Na połączeniu z nią powstanie trzecie rondo.

W przyszłości nowy wiadukt będzie połączeniem z zapowiadaną północną obwodnicą miasta. W planach jest też przystanek kolei aglomeracyjnej, parking Park&Ride oraz pętla tramwajowo-autobusowa.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice