Deweloperzy upodobali sobie tereny w sąsiedztwie ul. Rakowickiej

fot. materiały prasowe

W ostatnich latach tereny w okolicy ulicy Rakowickiej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony deweloperów. W najbliższej przyszłości należy spodziewać się, że kolejne, niezagospodarowane dotychczas działki zostaną zabudowane. Już teraz ruszyła budowa zapowiadanego drugiego etapu osiedla Apartamenty Novum.

Wszystko zaczęło się w 2010 roku, gdy działka o powierzchni 4,8 hektara została nabyta przez spółkę Hines. Wcześniej teren ten należał do Agencji Mienia Wojskowego. Jak informował wówczas przedstawiciel inwestora, amerykańska firma już w 2005 roku czyniła starania, by nabyć działkę w centrum Krakowa pod inwestycję deweloperską.

W pierwszym kwartale 2014 roku firma ukończyła budowę pierwszego etapu osiedla. W budynkach 4-9 kondygnacyjnych powstało 410 mieszkań. Inwestor oddał do użytku także 452 miejsca parkingowe.

Budowlana przyszłość

W tym tygodniu rozpoczęły się prace w ramach drugiego etapu projektu Apartamenty Novum. Docelowo mają tu powstać dwa sześciokondygnacyjne budynki. W nich znajdzie się ponad 200 mieszkań w metrażach od 26 do 100 mkw. Projekt przewiduje, że w dwukondygnacyjnym garażu podziemnym będzie mogło zaparkować 228 samochodów. – Budowa jest już rozpoczęta i zakończymy ją do końca marca 2019 roku. W planach mamy kolejny, trzeci etap inwestycji – zdradza Marek Makarewicz z firmy Hines.

Jest to kolejna inwestycja na terenach przy ulicy Rakowickiej. W październiku ubiegłego roku firma Bryksy M2 za 38,4 mln złotych nabyła od Agencji Mienia Wojskowego dwie działki o powierzchni 1,76 ha. Tereny zostały zakupione po licytacji, a ostateczna cena była o 11 mln złotych wyższa od wywoławczej. W przyszłości ma powstać tu osiedle mieszkaniowe.

Zmian należy spodziewać się także w rejonie ulic Wita Stwosza, Kątowej i Żelaznej. Tu zaś na dziewięciu działkach należących do dwóch inwestorów planowana jest inwestycja mieszkaniowo-biurowa. W przyszłości należy zostaną też wprowadzone zmiany drogowe. Powstaną między innymi połączenia z ulicą Rakowicką dla archiwum i bloków.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up