Dieta pudełkowa wkrótce w każdym domu? [ROZMOWA]

– Z diety pudełkowej korzystają osoby, które nie chcą marnotrawić czasu na gotowanie. Są to bardzo często single, ale również rodziny. Ku naszemu zaskoczeniu coraz częściej są to studenci – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Michał Nowakowski, prezes firmy FitLab świadczącej usługę cateringu dietetycznego.

Łukasz Jeżak, LoveKraków.pl: Kim są klienci, którzy korzystają z diety pudełkowej?

Michał Nowakowski, FitLab: Jest to bardzo niejednorodna grupa. Na rynku funkcjonują cateringi premium, które stawiają na wysokiej jakości produkty – te można dostać najtaniej od ok. 60 zł za dzień, ale pojawiły się już firmy cateringowe, które oferują dzień diety poniżej 30 zł. Catering nie jest już więc dobrem klasy średniej, czy luksusową usługą.

Z diety pudełkowej korzystają osoby, które nie chcą marnotrawić czasu na gotowanie. Są to bardzo często single, ale również rodziny. Ku naszemu zaskoczeniu coraz częściej są to studenci.

Czy w ciągu pierwszych miesięcy epidemii koronawirusa przybyło zainteresowanych tym sposobem odżywiania?

Wydawać by się mogło, że powszechna obawa przed wyjściem z domu przysporzy nam klientów. Z drugiej strony jednak z cateringu dietetycznego korzystają głównie osoby pracujące poza domem.

Nasza firma nie odnotowała znacznego spadku przychodów, dlatego że jesteśmy cateringiem premium i obsługujemy klientów zamożniejszych. Wiemy natomiast, że mnóstwo firm cateringowych serwujących tańsze produkty, zanotowało spadki w strukturze klientów na poziomie nawet 50 procent. Duże straty zmusiły również kilka przedsiębiorstw do zakończenia działalności.

Ludzie po prostu zaczęli gotować w domu.

Zgadza się, chociażby z nudów.

Czy branża będzie się dalej rozwijać? Wydaje się, że rynek jest już nasycony.

Rynek będzie się konsolidował. To dopiero początek rozwoju tej branży w Polsce, a najlepszym miernikiem tego jest fakt, że coraz więcej funduszy venture capital inwestuje w spółki cateringowe. Ponadto rynek jest obecnie wysoko rozdrobniony. Pojawiło się dużo niedoświadczonych graczy, którzy jakoś sobie radzą, ale brakuje im perspektyw na dalszy rozwój. Dlatego uważam, że ten rynek wkrótce będzie kontrolowany przez kilka dużych przedsiębiorstw.

comments powered by Disqus