Dni Kariery wracają do Krakowa. 61 firm z ofertami pracy

Dni Kariery fot. dnikariery.pl

Mimo rekordowo niskiego poziomu bezrobocia w Krakowie wiele osób nadal narzeka na jakość dostępnych ofert pracy. Z drugiej strony powszechne są błędy przy pisaniu CV czy nieumiejętne zachowanie w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Studenci, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, 15 marca powinni zjawić się na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego, gdzie odbędą się kolejne Dni Kariery. Patronem medialnym wydarzenia jest LoveKraków.pl

Wydarzenie ma na celu przybliżenie studentom świata biznesu i nauczenie ich odpowiednich zachowań, pomagających w odnalezieniu się na rynku pracy.  –  Pracodawcy mogą sprawdzić, jakich mamy studentów, bo to są tak naprawdę ich potencjalni kandydaci. Z drugiej strony, studenci mogą przedstawić swoje oczekiwania, ułatwiając pracodawcom dopasowanie ofert pracy – mówi Patrycja Lachawiec, lokalny koordynator Dni Kariery w Krakowie.

Czeka 61 pracodawców

W tym roku w wydarzeniu weźmie udział 61 pracodawców, w tym 41 działających na lokalnym rynku pracy. Wśród nich pojawią się m.in. State Street, HSBC, Uber, Deloitte czy Shell. W strefie dla pracodawców będzie można spotkać się z przedstawicielami firm i porozmawiać o kulturze pracy w poszczególnych przedsiębiorstwach.

Istotną rolę ma odegrać strefa doradztwa zawodowego, gdzie studenci będą mogli sprawdzić, czy ich CV spełnia oczekiwania pracodawców, czy jest napisane prawidłowo, a także jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

CI, którzy nie chcą pracować na etacie, a marzą o prowadzeniu swojej własnej firmy, będą mogli skorzystać z pomocy Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Członkowie AIP będą mówili o tym, jak założyć swój własny biznes i na jaką pomoc mogą liczyć inkubowane startupy. Na chcących odpocząć bądź w spokoju przenalizować ofery pracy, czeka strefa chilloutu.

Ubiegłoroczna edycja Dni Kariery cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Przez targi w dziewięciu polskich miastach przewinęło się około pięciu tysięcy uczestników. W tym roku wydarzenie odbędzie się 15 marca na hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego. Pracodawcy czekają na studentów od godziny 9.00 do 17.00. Aby wziąć udział w targach pracy, należy pobrać darmowy bilet ze strony www.dnikariery.pl

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up