Drugi hotel w pobliżu Kraków Airport nadal w fazie planów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Hilton przygotowuje się do budowy drugiego hotelu w pobliżu portu lotniczego Kraków Airport. Firma nie ujawnia nowych informacji na temat przyszłej inwestycji, jednak podtrzymuje, że nowy obiekt zostanie zrealizowany. Dużego ułatwienia doczekali się za to klienci istniejącego już hotelu, którzy korzystają z lotniska.

Zarządcy firmy nadal nie zdradzają zbyt wielu szczegółów na temat przyszłego obiektu. Obecnie wiadomo jedynie, że nowy budynek powstanie również w pobliżu lotniska i będzie uzupełnieniem oferty Hiltona. Firma przewiduje, że hotel będzie oferował standard na poziomie 2-3 gwiazdek, z którego chętnie mają korzystać grupy i turyści indywidualni. Będzie to więc niskobudżetowa alternatywa dla pierwszego hotelu. – Niestety, na tę chwilę nie mogę podać więcej szczegółów ponadto, że inwestycja jest na etapie planowania – informuje Monika Wilk, specjalista ds. marketingu Hilton Garden Inn Kraków Airport.

13-metrowe ułatwienie

Miesiąc temu spore zmiany dotknęły za to flagowego obiektu firmy Hilton Garden Inn Krakow Airport. Budynek został bezpośrednio połączony z terminalem lotniska za pomocą 13 metrowej kładki. Instalacja znajduje się pięć metrów nad ziemią i waży ponad 33 tony.

– To z pozoru nieduża inwestycja, która ułatwi pasażerom, korzystającym z hotelu na lotnisku, dotarcie do terminalu nadziemnym przejściem. Od dzisiaj pasażerowie, klienci hotelu, korzystając z wygodnej zadaszonej kładki, mogą przejść na: przystanek pociągu, do garażu wielopoziomowego czy do terminalu – mówił wówczas Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

W ubiegłym miesiącu w Kraków Airport obsłużono 553 175 pasażerów, co jest wynikiem o 13% wyższym niż rok temu. Odnotowano też 4193 operacje lotnicze. Do 31 lipca obsłużono 3 262 633 pasażerów, co jest wzrostem na poziomie 17%.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up