Dwa biurowce przy galerii handlowej sprzedane

Dwa budynki kompleksu biurowego High5ive sprzedane fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Skanska sprzedała dwa budynki kompleksu biurowego High5ive przy ul. Pawiej. Nabywcy to fundusze nieruchomości zarządzane przez Credit Suisse Asset Management Global Real Estate.

Chodzi o trzeci i czwarty budynek kompleksu High5ive, których ukończenie zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku i czwarty kwartał 2019 roku. Obiekty sąsiadują z Galerią Krakowską i dworcem głównym.

Zielony beton i boisko do streetballa

Dwa sprzedane budynki kompleksu biurowego realizowane w ramach II etapu inwestycji mają łącznie 37 500 mkw. powierzchni do wynajęcia i 414 miejsc parkingowych.

Wokół nich ma powstać 1900 mkw. chodnika wykonanego z tzw. „zielonego betonu”, który oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji pochodzących z spalin samochodowych. Dodatkowo, zostanie tam wybudowane boisko do streetballa.

Oprócz budynków w Krakowie, Credit Suisse Asset Management Global Real Estate zakupił również biurowiec Nowy Targ w centrum Wrocławia.

Kraków i Wrocław liderem

–  Kraków i Wrocław cieszą się wysokim zainteresowaniem polskich i międzynarodowych pracodawców. Biurowce Nowy Targ we Wrocławiu oraz kompleks High5ive w Krakowie są bardzo dobrze skomunikowane, co ułatwi dojazd pracownikom – podkreśla Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska.

Jak informuje Skanska, Kraków i Wrocław są liderami wśród miast regionalnych i przyciągają najwięcej firm oraz najemców z sektora BPO/SSC/IT. Przedsiębiorstwo przytacza również dane najnowszego raportu ABSL, według którego w centrach usług biznesowych w Polsce pracuje ok. 307 tys. osób, a do pierwszego kwartału 2020 r. liczba ta ma wzrosnąć o prawie 30 tys. wraz z zapotrzebowaniem na nowe miejsca do pracy.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up