EBI pożyczył krakowskiemu start-upowi 20 mln euro

fot. Pixabay.com

Europejski Bank Inwestycyjny zainwestował w krakowski start-up Azimo 20 milionów euro na rzecz rozwoju międzynarodowych płatności cyfrowych.

Polsko-brytyjska spółka Azimo podpisała z europejskim bankiem umowę na 20 milionów euro pożyczki. Celem jest przyspieszenie rozwoju projektu, który ma zapewnić szybkie, bezpieczne i tanie płatności transgraniczne „dla wszystkich”.

Środki pochodzą z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, którego akcjonariuszami są państwa członkowskie Unii Europejskiej. Inwestycja jest również wspierana przez Europejski Fundusz utworzony na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS).

Większość pracowników w Krakowie

Spółka działa od 2012 roku i dotychczas zbudowała już sieć obejmującą 20 tys. lokalnych banków w 200 krajach. Zespół Azimo liczy 160 osób, z czego ponad 80 procent pracuje w biurze przy ul. Karmelickiej. Nowo pozyskane fundusze posłużą przede wszystkim na rozbudowę krakowskiego zespołu technicznego.

– Przeprowadzanie płatności transgranicznych w Europie jest nadal drogie, czasochłonne i nie jest dobrze obsługiwane przez dotychczasowych dostawców usług – powiedział Michael Kent, założyciel i prezes Azimo.

Azimo ze swoim bagażem doświadczeń ma tę rzeczywistość zmienić. – Ludzie potrzebują możliwości jak najszybszego i najbezpieczniejszego przesyłania pieniędzy. Dla Komisji Europejskiej jest to priorytet i będziemy nadal pomagać firmom odnoszącym sukcesy w tej dziedzinie – podkreśla Valdis Dombrovskis, członek Komisji Europejskiej.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up