EIT Digital. Nowy program - nowe możliwości dla przedsiębiorczych

EIT Digital jest wiodącą europejską organizacją napędzającą cyfrową transformację w Europie. Zajmuje się inwestowaniem w strategiczne obszary oraz pomaga przedsiębiorstwom zapewniając im technologię, talenty oraz wsparcie rozwoju. Celem organizacji jest przyspieszenie wprowadzania na rynek i skalowania technologii, która koncentruje się na współczesnych wyzwaniach Europy.

W tym roku EIT Digital podpisało umowę partnerską z Krakowskim Parkiem Technologicznym.

“To partnerstwo pomoże nam połączyć polskie firmy z obszaru deep tech z unijnym ekosystem innowacji EIT Digital skupiającym ponad 200 partnerów przemysłowych, ośrodków badawczych i uniwersytetów” - mówi Fabio Pianesi, dyrektor ds. współpracy zewnętrznej w EIT Digital. “Liczymy na wzrost polskich scaleupów dzięki współpracy z naszymi specjalistami do spraw rozwoju biznesu i ekspertami finansowymi” - dodaje.

“Szukamy także średnich i dużych przedsiębiorstw, które stanęły przed wyzwaniami związanymi z wprowadzaniem innowacji i transformacją cyfrową. Mamy też ofertę dla studentów kierunków technicznych, zainteresowanych zdobyciem wiedzy z zakresu nowych technologii oraz przedsiębiorczości i wprowadzania innowacji” - mówi Mateusz Cybula, kierownik inkubatora technologicznego KPT.

EIT Digital aktywnie wspiera już 2 polskie scaleupy -  Piwik PRO oraz Synerise, pomagając im w podbijaniu europejskich rynków.

6.11 w Brukseli odbyła się gala finałowa EIT Digital Challenge. Do konkursu zgłosiła rekordowa liczba, bo aż 279 scaleupów z 33 krajów. W gronie 25 finalistów znalazły się 2 polskie firmy.

Organizowany od 6 lat konkurs podzielony jest na 5 kategorii. W każdej kategorii zwycięzca wygrywa 50 tys. euro. Dodatkowo 10 wybranych przez jury scalupów otrzymuje możliwość dołączenia do akceleratora EIT Digital, a tym samym uzyskania wsparcia w zdobywaniu zagranicznych klientów oraz pozyskiwaniu finansowania. W tym roku w finale znalazły się polskie firmy: CashDirector w kategorii Digital Finance oraz Reliability Solutions w kategorii Digital Industry.

Stawka była wysoka, ponieważ EIT Digital Accelerator w listopadzie 2019 r. został ogłoszony (przez UBI Global, szwedzką firmę i autora World Benchmark Study 2019 – 2020) najlepszym biznesowym akceleratorem finansowanym (z publicznych środków) na świecie.

EIT daje możliwości rozwoju także studentom, służy temu program EIT Digital Academy. Program wspiera studentów kierunków technicznych w globalnym rozwoju zawodowym i naukowym. W październiku, przy okazji wydarzenia KPT Startups2Students odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli EIT ze studentami krakowskich uczelni. Już niebawem kolejne meetupy, które przybliżą działalność EIT Digital młodym przedsiębiorcom i ambitnym studentom, bo rynki europejskie stoją dla nich otworem!

Jeśli jesteś zainteresowany możliwościami globalnego rozwoju, które daje Tobie lub Twojej firmie EIT Digital, skontaktuj się z Krakowskim Parkiem Technologicznym!

www.kpt.krakow.pl/startupy/akcelerator/wiecej-o-wspolpracy-z-eit-digital

www.eitdigital.eu/

Krakowski Park Technologiczny

ul. Podole 60

30-394 Kraków

biuro@kpt.krakow.pl

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up