Fabryczna Office Park ma kolejnego najemcę

Fabryczna Office Park fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nowy najemca zajmie 18 tys. mkw. powierzchni biurowej. Lokatorem będzie UBS, który w swoich krakowskich biurach zatrudnia 3600 osób.

Spółka planuje przeprowadzkę na 2021 rok. Na decyzję o zmianie dotychczasowej lokalizacji biur wpłynął przede wszystkim standard nowych biurowców, które zajmie UBS, szybki rozwój obszaru al. Pokoju, a także dobre połączenia komunikacyjne z każdą częścią miasta. Krakowski oddział UBS zajmie dwa budynki w powstającym kompleksie.

Przeprowadzka tuż-tuż

UBS chce się przenieść do nowego biurowca za dwa lata. W związku z tym spółka opuści swoje dwa dotychczasowe biura: Eximius Park i Quattro V. Nowa siedziba firmy będzie zlokalizowana niemalże w centrum miasta, w coraz prężniej rozwijającej się przestrzeni.

– Nasze krakowskie biura odgrywają istotną rolę we wspieraniu globalnych procesów UBS już od 2008 roku – tłumaczy Michał Stępień, dyrektor polskiego oddziału UBS. – Dzisiaj blisko 3600 osób pracuje w naszych krakowskich siedzibach i współpracuje z licznymi dywizjami naszej globalnej organizacji – dodaje.

– Przeprowadzka przeniesie większość naszych pracowników pod jeden dach i pomoże nam wzmocnić wewnętrzną współpracę, jednocześnie oferując większą powierzchnię i elastyczność dla przyszłego rozwoju w Polsce – dopowiada Stępień.

Fabryczna Office Park

Powstająca inwestycja to kompleks trzech nowoczesnych biurowców klasy A, które łącznie po zakończeniu wszystkich prac będą oferować najemcom 42 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Biurowce, które tworzą Fabryczna Office Park, są zgodne z najwyższymi standardami BREEAM. Oznacza to ich zrównoważone zagospodarowanie terenu, większą efektywność energetyczną, oszczędność zasobów wody oraz najwyższą jakość materiałów użytych do wykończenia wnętrz inwestycji. Ponadto kompleks będzie również oferować przeszło 30 miejsc parkingowych z możliwością ładowania samochodów elektrycznych oraz ponad 300 miejsc postojowych dla rowerów.

Wykonawcą biurowców jest firma Inter-Bud Developer. Budynki będą posiadać 10 kondygnacji nadziemnych i dwie podziemne. Główną funkcją inwestycji jest przeznaczenie biurowe i handlowo-usługowe.

Część większego kompleksu

Fabryczna Office Park to jeden z elementów dużego kompleksu powstającego przy ul. Fabrycznej, a dokładniej Fabryczna City. Kompleks zajmie 6,5 ha, a w jego skład wejdzie Fabryczna Office Park, restauracje oraz budynki mieszkalne i usługowe.

Inwestor przewidział również powstanie w tym miejscu hotelu Mercure, należącego do grupy Orbis, o czym informowaliśmy końcem lipca.

Budowa inwestycji ruszyła w czerwcu 2017 roku, a jej koniec przewidziany jest na lipiec 2020 roku, czyli po 37 miesiącach od rozpoczęcia prac.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up