FlixBus testuje opcję rezerwacji miejsc

Międzynarodowy przewoźnik wprowadza możliwość rezerwacji miejsca w całym autobusie. Pilotażowy program prowadzony jest w 24 autobusach w całej Europie, w tym na dwóch trasach w Polsce.Firma prowadzi swój pilotażowy program na dwóch nocnych połączeniach – z Krakowa do Amsterdamu i z Krakowa do Monachium. Docelowo, z końcem 2018 roku, opcja ma być dostępna na wszystkich połączeniach. Koszt rezerwacji jest uzależniony od długości trasy i atrakcyjności miejsca i mieści się w przedziale od 2 do 15 złotych. Jeżeli pasażer nie zdecyduje się na wybór fotela, to system przydzieli go automatycznie bez żadnych dodatkowych kosztów.


Niedawno przewoźnik uruchomił również opcję rezerwacji „pustego” fotela. Chcący mieć obok siebie więcej przestrzeni mogą zarezerwować dodatkowe miejsce podczas zakupu biletu przez stronę internetową FlixBusa. Koszt dodatkowego fotela jest identyczny jak miejsca podstawowego. Jak zapowiada przewoźnik, ta opcja będzie wkrótce dostępna również w aplikacji.

Wakacyjny boom

Jak twierdzą przedstawiciele firmy, uruchomiona w maju tego roku opcja częściowej rezerwacji miejsc cieszyła się sporym uznaniem klientów, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. W tym roku najpopularniejsze trasy prowadziły do Berlina, Paryża i Monachium, zaś najbardziej oblegane połączenia lokalne to Warszawa, Kraków, Zakopane i miejscowości nadmorskie – Władysławowo i Krynica Morska.

Wyniki wakacyjne zarówno pod kątem zainteresowania naszymi połączeniami, opcją rezerwacji miejsc, jak i uruchamiania nowych linii FlixBusa w Polsce są dla nas bardziej niż zadowalające – powiedział Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska.

Założona w 2013 roku firma realizuje przewozy na 2 tys. tras w 28 krajach. W Polsce pierwsze kursy uruchomiła pod koniec 2015 roku.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up