Galeria Bronowice określiła, czy będzie otwarta w "wolne" niedziele

fot. KRZYSZTOF KALINOWSKI / LOVEKRAKÓW.PL

Kolejna krakowska galeria określiła na jakich zasadach będzie funkcjonować w związku z wejściem w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Dyrektor Galerii Bronowice informuje, że we wskazane w ustawie dni niehandlowe galeria będzie nieczynna.

Auchan otwarty dłużej

- Co więcej, po konsultacjach z najemcami podjęta została decyzja o nieprzedłużaniu godzin pracy naszego obiektu w piątki i soboty, poprzedzające dni ustawowo objęte zakazem handlu - Aleksandra Rzońca, dyrektor Galerii Bronowice.

Wyjątkiem okazuje się hipermarket Auchan, który w soboty czynny będzie już od godz. 7. Tym samym hipermarket będzie otwarty w godzinach 7–22, a nie jak do tej pory 8–22. W niedziele, w które handel jest dozwolony, Galeria Bronowice czynna będzie jak dotychczas, czyli w godzinach 10-21 (hipermarket Auchan 9–22).

W niedziele tylko Fitness Platinium

Dyrektor Galerii Bronowice informuje również, że we wskazane w ustawie dni niehandlowe galeria będzie nieczynna. Jedyny lokal, który będzie funkcjonować w godzinach 8–20, to Fitness Platinium, znajdujący się na poziomie +1. Dla klientów klubu zostanie oddany parking zewnętrzny przy tzw. Strefie Dostaw nr 2, natomiast wejście zostanie otwarte przy lokalu Krakowskie Wypieki na poziomie 0. Pozostała część i lokale Galerii Bronowice będą zamknięte.

– Zależy nam zarówno na zadowoleniu naszych klientów, jak i najemców, którym musimy umożliwić prowadzenie działalności zgodnie z przepisami – tłumaczy Rzońca. – Dlatego też zaproponowane rozwiązanie jest obowiązującym w chwili obecnej, bierzemy pod uwagę ewentualne korekty i zmiany. Będziemy bacznie obserwować zachowania konsumenckie oraz wyniki odwiedzalności i sprzedaży najemców.

comments powered by Disqus